• Свеж
WIDIA Hanita TC4A1113005 4A11 HP Алуминиум Крајот Мелница, Топката Носот, 0.5 Сечење Кол, Карбид, TiCN Слој, RH Намали, 0.5 месо тело Кол, 2-Flute
zoom_in

WIDIA Hanita TC4A1113005 4A11 HP Алуминиум Крајот Мелница, Топката Носот, 0.5 Сечење Кол, Карбид, TiCN Слој, RH

DEN 640.80

Од стока
check Во продавницата

Центар за сечење.Способен slotting длабочини до 1 x Д и од страна на мелничката до 1.5 x D axially на 0.5 x D radially.Нееднаков flute место за дијалог-бесплатна изведба со 3-flute серија.Повеќе агол радиуси и продолжен вратот конфигурации достапни како стандардни.WIDIA солидна карбид крајот мелници обезбеди максимална Метал Отстранување Стапки (MRR) и супериорен во однос на површината за квалитетот, додека намалување на обработка време во алуминиум.Центарот за сечење дизајн овозможува слегување, slotting, и профилирање апликации во било кој тип на работното парче алуминиум материјали.Комерцијален flute геометрија е дизајниран да овозможи исклучителни чип евакуација, додека генерирање на подот-да-ѕидот правост, особено тенок ѕид апликации.Со многу стилови за да изберете од, можете да бидете сигурни WIDIA ќе имаат решение за вашата алуминиум апликации.

Вака можеби ќе ви се допадне..