• Свеж
Yaoyodd19 Геометриски Облик Пластични Блокови На Боја За Појавување На Децата Рано Образовни Играчка 6 Случаен Боја
zoom_in

Yaoyodd19 Геометриски Облик Пластични Блокови На Боја За Појавување На Децата Рано Образовни Играчка 6 Случаен

DEN 1384.80

Од стока
check Во продавницата

Спецификации : .На геометриски облик когнитивни кутија е наменет за бебиња на возраст од 1-3, обезбедување на нив со можностите за активно exploration.By пополнување блокови на различни форми во блок кутија, тоа е точна тест на babys форма признавање и рака-око координација.Различни бои претставуваат различни форми, кои помагаат да се привлечат бебиња внимание и ги учат како да препознаваат бои и форми.Тоа може да се мијат со вода за да се осигура дека играчка е чист, но тоа не може да биде варено на висока температура.Спецификации : На геометриски облик когнитивни кутија е наменет за бебиња на возраст од 1-3, обезбедување на нив со можности компатибилен со активно exploration.By пополнување блокови на различни форми во блок кутија, тоа е точна тест на babys форма признавање и рака-око координација.Различни бои претставуваат различни форми, кои помагаат да се привлечат бебиња внимание и ги учат како да препознаваат бои и форми.Тоа може да се мијат со вода за да се осигура дека играчка е чист, но тоа не може да биде варено на висока температура на Точка Име : Геометрија Блок Материјал : Пластични Функција : Трајни, Дете Играчка, Рано Образовни Соодветна Возраст : Повеќе Од 10 Месеци Големина : Поле : x 20cm 11.5 cm x 18cm/7.87" x 4.53" x 7.09"(Прибл.) A : 3.5 х 4cm x 2.7 cm/1.38" x 1.57" x 1.06"(Прибл.) Б : 2.5 cm x 3.8 cm x 2.7 cm/0.98" x 1.5" x 1.06"(Прибл.) C : 3cm x 3.9 cm x 2.7 cm/1.18" x 1.54" x 1.06"(Прибл.) D : 2.8 cm x 3.8 cm x 2.7 cm/1.1" x 1.5" x 1.06"(Прибл.) Триаголник : 3.5 х 3.2 cm x 2.7 cm/1.38" x 1.26" x 1.06"(Прибл.) Плоштад : 3.2 cm x 3.2 cm x 2.7 cm/1.26" x 1.26" x 1.06"(Прибл.) Петокрака Ѕвезда : 3.2 cm x 3.5 cm x 2.7 cm/1.26" x 1.38" x 1.06"(Прибл.) Круг : 3.4 х 3.4 cm x 2.7 cm/1.34" x 1.34" x 1.06"(Прибл.) Белешки : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектите боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.Пакетот Вклучува : 1 x Складирање Кутија 16 x Блокови(Случаен Боја).

Вака можеби ќе ви се допадне..