• Свеж
Aain КОМПЈУТЕРИ 3/8 инчен X 20' G70 Транспортен Синџир Вратоврска Надолу Врзивно Синџир Црвена
zoom_in

Aain КОМПЈУТЕРИ 3/8 инчен X 20' G70 Транспортен Синџир Вратоврска Надолу Врзивно Синџир Црвена

DEN 1295.76

Од стока
check Во продавницата

Капацитет : работниот напон е 6,600 lbs, и разбивање на тензија е 4 пати на работната напнатост, 26.400 lbs.Ова зголемување на силата на фунтата на синџир ги зачувува телесната тежина и овозможува за полесно ракување и складирање.Синџир : 2 pc.G70 приколка синџир; 3/8 инчи x 10 ft долго, Нашите 3/8" G70 транспортниот синџир е специјално дизајниран за товар securement.Исто така, познато како транспортен синџир и одделение 70, тоа во просек 20% повисока оптоварување од Висок Тест синџир G43. Кука : 4 pc.3/8' Clevis земи кука, оценката 70 Transportt синџири може да се заварени или електрични или гас процес, а секоја врска е доказ тестирани и помина.Материјал : Материјал : Легиран Челик,Ако сте во потрага за еден синџир за да се обезбеди светлина, а сепак силен синџир за врзување, вратоврска-падови, влечење и изградба употреба, G70 синџир е она што го барате.NACM : Исполнува NACM Спецификации, Разни употреба : Со цел да ги собере сите ваши потреби, транспортниот синџир е дизајниран за товар безбедност обврзувачки, влечење и може да се користи исто така и во изградба. "Нашата одделение 70 3/8 во.врзивно синџир е дизајниран за камион вратоврска надолу, и е направен од јаглероден челик, кој ги исполнува следните критериуми : 0.35% Јаглерод максимална., 0.04% Фосфор max.и од 0,05% Сулфур max., освен овие измерени барања, изборот на челик материјал се до поединецот синџир производителот.Оценката 70 синџири може да се заварени или електрични или гас процес, а секоја врска е доказ тестирани и помина. 10' со Кука Транспортен Синџир.Транспортниот Синџир Тип : Транспорт Оценка : 70 Големина : 3/8" Должина : 10' Материјал : Легиран Челик Работи Лимит : 6,600 lbs".

Вака можеби ќе ви се допадне..