• Свеж
ZXYAN Микроскоп Додатоци Црна Trinocular Стерео Микроскоп Simul-Фокусна 3.5-90X Зум Barlow Цел Леќа 144 LED Светилка Одржување Workbench Биологија Образование
zoom_in

ZXYAN Микроскоп Додатоци Црна Trinocular Стерео Микроскоп Simul-Фокусна 3.5-90X Зум Barlow Цел Леќа 144 LED Светилка

DEN 1639.20

Од стока
check Во продавницата

7 X да 45 X Континуирано Зум Зголемување на Моќта. 45-степен Склони Trinocular Simul-фокусна Главата со СУПЕР WIDEFIELD Високо-Eyepoint Eyepieces.Trinocular порта Компатибилен со додавање на слика или видео способност. 30мм Супер Widefield WF10 X Eyepieces со 20mm Поле на Гледање.Висока Резолуција со Голема Рамност и Контраст.Ако не можете да ги задоволи производот сте го купиле, ве молиме слободно контактирајте со продавачот од цел историја, дури и од цел историја, и ќе се реши тоа со полна сила.Спецификации : Глава : 45-степен склони 360-степен swiveling trinocular simul-focal Eyepiece : 30мм супер widefield високо-eyepoint WF10 X/20 Objective : 0.7-4.5 XZoom Опсег : 6.5 : 1 Trinocular Порт : 23mm фото port Interpupillary Растојание : 2-1/8" 3"(54-76mm)Поле на Гледање : 1-1/4" (33mm)Работни Растојание : 7 X-45 X (100mm) Употреба 0.5 x цел леќа 3.5 X-45 X(165mm) се Користи 2.0 x цел леќа 7 X-90 X(40mm)Глава Монтажа, Големина : 3" (76mm) diameter Accessory Монтажа Големина : 1-7/8" (48mm женски навој) diameter144 светла бела LED светилки 100,000 часа на живот Интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување осветлувањето на 0-100% Прилагодлива,висока осветленост Променлива интензитет контрола Моќ влез : 100-240 V, 50-60 HZ Одговараат на Компатибилен со кол на леќа : 30мм-160mm Пакет, Вклучувајќи : 1 x Trinocular Стерео Зум Head1 x Пар на Супер Widefield 10 X20 MM Eyepieces1 x 23.2 mm /38 MM Интерфејс Adapter1 x Пар на Око-Guards1 x Прашина Cover1 x 144-LED Прстен Light1 x 465*315 MM Голема Стојат Workbench1 x 76mm Фокус Holder1 x Висока температура отпорни работи pad1 x 1.0 Х Микроскоп Помошни Цел Леќа(Заштитна Функција Леќа)(Факултативно)1 x 2.0 X Микроскоп Помошни Цел Леќа(Работни Растојание 40 mm)1 x 0.5 X Микроскоп Помошни Цел Леќа(Работни Растојание 165 мм)1 x Прилагодливи Метал Рака.

Вака можеби ќе ви се допадне..