• Свеж
100 Парчиња Lanyards со Id Носителот Значки Име Ознаки Lanyards со Булдог Клип и 100 Парчиња Водоотпорен Јасно Пластика Вертикална Име Ознака Значка лична Карта Сопствениците
zoom_in

100 Парчиња Lanyards со Id Носителот Значки Име Ознаки Lanyards со Булдог Клип и 100 Парчиња Водоотпорен Јасно

DEN 190.08

Од стока
check Во продавницата

Она што ќе добиете : пакетот содржи 100 парчиња ID носителот lanyard со 100 парчиња рамен врат lanyards, кои се погодни за повеќето лични карти, доволно количество за бизнис патување канцелариски материјали.Една големина одговара на повеќето : големината на картичката lanyard носител е 17.7 инчи, вертикална име значка се вклопува прибл. 60 x 90 mm/ 2.36 x 3.54 инчи хартија инсерти, која е јасност и транспарентност, водоотпорен и прашина-доказ име значка е убав за чување на вашите важни хартија безбедно.Сигурен материјал : име на носителот на ознака е направен од ПВЦ, која е мека и мазна, lanyard е направена груба памучен материјал, мала тежина, но убаво и практично, и метален клип не е лесно да ' рѓа, е лесно за вас да се стега и олабави предмети со lanyard завршува или дупки.Лесен за користење : ПРОЕКТ значка lanyard е дизајниран со resealable zip заклучи дека е лесно да се отвори и затвори, јасно пластика вертикална име на носителот штити важно хартија значки или картички и да ги задржиме чиста и сува, на lanyard може да се задржи името картичка безбеден.Достапни прилики : овие ID картичката во држачот со lanyard се погодни за медицинска сестра значки, кредитни картички, посетител поминува, access cards (пристапни кодови, членство картички и сл., погоден за различни прилики, како што се патување, конференции, саеми, компании, концерти, свадби итн.Функција : Сигурен за долго време се користи : Lanyard за идентификација значка не остава браздата или се скрши, дури и кога јасно име ознака значка носителот укината постојано, lanyard е мала тежина, но меки и удобни, и метален клип не е лесно да ' рѓа.Слатка присутни : Овие значка lanyards се идеален подарок за вашите најблиски, членови на семејството, пријатели, роднини, колеги, соседи, и така натаму, покажува љубов и грижа за нив и за промовирање на вашата врска помеѓу овие луѓе.Карактеристики : Материјал : Картичка заштитник : PVCFlat lanyards : крупни cotton Clip : metal Color : како што е прикажано во figure Size : Име значка носителот големина : прибл. 65 mm x 115 mm/ 2.56 x 4.53 inches Flat lanyard големина : прибл. 450 mm/ 17.7 inches Package вклучуваат : 100 Парчиња id носителот badges100 Парчиња рамен lanyards со булдог clip Warm белешки : ве Молиме овозможи мала големина грешка поради прирачник за мерење.Боите може да постои мала разлика поради различни екран.

Вака можеби ќе ви се допадне..