• Свеж
Radhna Јужна Индија Традиционалните Lotus Стил Декоративни Метал Urli Сад/Заслепуваат Тенџере за да Виси Цвет/Свеќа Празнична Оркестарот Подарок Објект (Портокал)
zoom_in

Radhna Јужна Индија Традиционалните Lotus Стил Декоративни Метал Urli Сад/Заслепуваат Тенџере за да Виси Цвет/Свеќа

DEN 743.52

Од стока
check Во продавницата

Kinki Опција : Идеален Kinki опција за Дивали, Корпорации, Housewarming, Свадба, Божиќ и други празнична прилики.метал кат urili /uruli Канцеларија, Затворен, Отворено, Празнична оркестарот.Идеален за Домашна Декорација Подарок Објект тенџере за да виси цвет или свеќа.Грижа Инструкции : Никогаш не користете било каков груби хемикалии или никогаш да не се фаќа со било која површина, Избришете го со чисто парче сува Крпа.Додадете нова димензија на вашиот отворен и затворен home office.Заличи било на твоите дома декор.Тоа може да биде ставен на tabletop.Добиете оваа издржливи и долготрајни Lotus Стил Декоративни рачно изработени метал кат urli /uruli или тенџере за да виси свеќа цвет во овој фестивал сезона или за Домашна Декорација Подарок Објект.Направен од метал, ова прекрасно парче уметност сигурно ќе ги истакнуваат вашиот дом décor.Тоа служи како одличен подарок, особено околу религиозни прослави и свечености.Секој чај светлина носител е должно рачно изработени од страна на квалификувани занаетчии од куќата на Небото Оркестарот користење на различни традиционални техники Тој е направен од листот, со одлични внимание на детали заврши во Злато.Тоа е сосема лесно да се носат и безбедно да се користи.Убава Lotus Форма golen и да urili тенџере за декорација за оваа Дивали ,Pongal или Ganesh Chaturthi или било која друга фестивал Подарок оваа urili по повод како куќа затоплување подарок ,pooja врати подарок или дури и корпоративен подарок за вашите вработени .Димензија - 12inch.

Вака можеби ќе ви се допадне..