• Свеж
QianBao Компатибилен со Карбонски Влакна Автомобилот Задни на Логото Декорација Налепница Надворешност Додатоци на Задниот Дел Амблем Налепница за Nissan Altima 2020 година
zoom_in

QianBao Компатибилен со Карбонски Влакна Автомобилот Задни на Логото Декорација Налепница Надворешност Додатоци

DEN 311.04

Од стока
check Во продавницата

Погодни за : автомобилот задни на логото налепница е погоден за повеќето модели.(ве молиме мерка дијаметар на вашето возило странично за да се обезбеди тоа ќе се одговара.).Издржлив материјал : Направен од висок квалитет на карбонски влакна со мазна и да ја исчистите површината на моделот.Издржливи и убави, без исчезнува или пукање.Изглед дизајн : Користете ја оваа налепница за да ги покрие вашите оригинални автомобил лого, изглед изгледа повеќе стилски, убава и уникатна.Кога логото е изгребани или недостатоци, тоа може да се користи како покритие.Специјална Декорација : Заштита на оригиналниот автомобил модел, промена на стилот на автомобил, менување на автомобил на животната средина, и да додадете некои apertures да се направи интересен и изгледаат добро.Лесен за Инсталација : Нема алатки потребни за инсталација, само откине производот е леплив и ставете го на задните logo (особено во зима, лепак ќе стане слаб.Тоа е најдобро да се користи топла воздушна пушка за да се загрее во топла лепак пред инсталацијата да се направи повеќе слатка , Направи производ стап подобра и поцврста).Спецификација за производ : Боја : Црна Материјал : Јаглерод влакна Пакет : 2 buc карбонски влакна decals Функција : -да се Направи добар декорација за вашиот автомобил задните логото да се направи да изгледа повеќе стилски и убави. -Обезбедува заштита за вашиот автомобил лого за да се избегне гребење со нокти или остри предмети. -Едноставна инсталација, само откине лепило, не-деструктивни инсталација.Инсталација Совети : -Чистење на задниот дел на логото со крпа. -По чекање за него да се исуши, откине производот лепило и се држи на знакот (препорачливо е да се инсталира во ладното време во зима, можете да го користите топол воздушен пиштол за да се загрее пред инсталација). -Притиснете нежно за повеќе од 10 секунди. -Ја завршите инсталацијата.

Color:
Black
Material:
Carbon fiber
Package:
2 pcs carbon fiber decals

Вака можеби ќе ви се допадне..