• Свеж
SUBESKING за iPhone 7 Плус/8 Плус Пеперутка Случај,Проѕирен Мат Мека TPU Браник Случај Симпатична Животно Печати Шема Дизајн Жени, Девојки Тинејџер, Тешко КОМПЈУТЕР Назад Јас
zoom_in

SUBESKING за iPhone 7 Плус/8 Плус Пеперутка Случај,Проѕирен Мат Мека TPU Браник Случај Симпатична Животно Печати

DEN 311.76

Од стока
check Во продавницата

ОДЛИЧНА ЗАШТИТА со ХИБРИДНИ ДИЗАЈН : Топ квалитет Мека TPU засилен двојно-layer Браник & Тешко PC Задниот поклопец го штити вашиот Apple Iphone 7 Плус/8 Плус од гребнатини, испакнатини и да се намали други штети.Воскресна bezels помогне да се заштити вашиот екран и камера од гребнатини кога се става facedown.ПРОЅИРЕН МАТ ФИНИШ за АНТИ-ОТПЕЧАТОЦИ & ПРОТИВ ПРОЛИЗГУВАЊЕ : полу-транспарентно задниот панел е направен од супериорен не-сјајни мат тешко КОМПЈУТЕР материјал нуди мазна, луксузни чувство со одлична контрола.Кул ладен назад, исто така, нуди отпорен на гребење и супер анти-отпечатоци искуство, додека одржување на вашиот телефон чисти и елегантни.Моден Кул Луксузни Случај.ТЕНОК и СТИЛСКИ ДИЗАЈН : лесен, тенок, нетранспарентно заштитен браник случај телото открива убавината на вашиот мобилен телефон уред, и обоени rim додава екстра стил за тоа.Слим и модерен изглед-и-се чувствуваат со минимални најголемиот дел, кој ќе одговара за полнење безжична без да се земе исклучите телефонот случај.ПРЕЦИЗНИ CUTOUTS & ОДГОВОРНО КОПЧИЊА : Лесен пристап до сите копчиња, контроли и карактеристики, а истовремено обезбедувајќи сит се вклопуваат.Совршен cutouts за звучници, камера и други пристаништа дозволувајќи им на целосен пристап до полнење и приклучок за слушалки врски, без отстранување на случај. [Добар Квалитет на Печатење] : Напредна технологија на печатење го задржува printings на силиконска маска живописни и никогаш нема да згаснат.Уникатен дизајн моделот приказ на вашата личност, совршено одговара на било какви прилики.Обичај прави да се вклопи во вашиот телефон совршено.i Phone Girly Случај трендовски случај како совршен подарок за вашето семејство, пријатели и љубител на нејзиниот роденден или празник, Божиќ и Денот на Вљубените.Тој/Таа ќе го сакам.Нашиот случај ќе биде вашиот најдобар избор за подарок.Apple iphone 7 Плус/8 Плус Случај, Проѕирен Мат Заштитна Маска, Матирано Тенок Одговара Ултра-Тенок Стил, Шок-доказ и Пад Заштита со Мека Браник Edges Our уникатен стил на Apple Iphone 7 Плус/8 Плус случај ќе ве направи вас и вашиот телефон да изгледа модерно и навистина поинаков од другите.Значи, не двоумете се да се облекуваат вашиот телефон со тоа.Кликнете на Додади во кошничка сега и да уживате во вашиот нов стилски телефон случај.COMPATIBILITYSpecially наменета за Apple Iphone 7 Плус/8 Плус (5.5 Inch).ТЕНОК и ЕРГОНОМСКИ DESIGNOur случај има елегантни, тенок одговара и ергономски дизајн без forgoing заштита.ЦЕЛОСНА РАБОТ ЗАШТИТА со ПОКРЕНА LIPSThe усни во предниот и задниот дел одбор на случај заштита на екранот и задната камера од директен контакт на маса површина, обезбедува трајна заштита од гребнатини и инциденти.АНТИ-ОТПЕЧАТОЦИ и АНТИ-SLIPThe мат не-сјајни материјали на задниот панел се спречи отпечатоци од прсти и обезбедуваат одлични зафат.Полу-транспарентно задница нема да стане жолта и тоа е нечистотијата кои се отпорни.ОТВОРЕТЕ CUTOUTS и ПОКРИЕНИ BUTTONSFeatures отвори cutouts за звучници, камера и други пристаништа, додека копчето опфаќа спречи гребнатини на јачината на звукот на копчињата.ПОДДРЖУВА БЕЗЖИЧНА CHARGINGThe тенок и модерен изглед-и-чувство ќе одговараат за безжично полнење, без да се земаат исклучите телефонот случај.црно бели црвени розова сино зелена пурпурна жолта портокал теал злато нане сива браун јасно.

Вака можеби ќе ви се допадне..