• Свеж
Сад на Естонија Патнички Адаптер за да го Поврзете Северна Америка Електрични Приклучоци за естонските продавници За мобилни Телефони, Таблети, eReaders, и Повеќе (2-Pack,
zoom_in

Сад на Естонија Патнички Адаптер за да го Поврзете Северна Америка Електрични Приклучоци за естонските продавници

DEN 1864.80

Од стока
check Во продавницата

ПАТУВАЊЕ ОД СЕВЕРНА АМЕРИКА, НА ЕСТОНИЈА ПОЛЕСНО со ДВЕ-ПАКЕТ на квалитетот plug адаптери.Специјално дизајниран за да биде електричниот штекер адаптер за Естонија, можете да го полните и да го користите вашиот омилен уреди во текот на вашето патување!.СУПЕРИОРЕН ГРАДБА со армирано prongs, здрав огноотпорни ABS пластика, и бакар компоненти оценет 6 засилувачи; не се коцка со инфериорни и опасни lookalikes.КОМПАКТЕН И ЛЕСЕН, едноставен за употреба, без лесно-скршен подвижни делови или непотребни парчиња што не треба.Се КОРИСТИ СО СИТЕ ВАШИОТ ПРЕНОСЛИВ ЕЛЕКТРОНСКИ УРЕДИ, вклучувајќи Apple iphone и i Pads, Samsung паметни телефони и таблети, Kindle е-Книга Читателите, и речиси сите современи dual-напонски електрични апарати.Не користите со песна, фенови за коса, светилки, или апарати.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : Гарантирано да работат во сите современи ЕСТОНСКИТЕ места или вашите пари назад!Патување попаметни со енергија адаптери за Естонија.Нема ништо полошо отколку да работи надвор од сила кога сте излезени, особено кога сте во некоја странска земја со странски места!Стави вашите грижи за одмор со странски plug адаптери од патување експерти во TSA Универзална.Пакување за патување во странство никогаш не е лесно.Но пронајдат кој адаптер треба да ја полните и да го користите вашиот уреди е чист комплицирано!Ние сме го направиле тоа едноставно со земјата-специфична моќ адаптери.Компатибилна со речиси сите лични технолошки уред, можете да pack TSA на Универзал штекер plug адаптери и знаете вие ќе бидете во можност да безбедно да се користи и за полнење на вашите мобилни телефони, таблети, и e Readers со леснотија, без разлика каде се вашите авантури ве однесе.Технички спецификации : Plug Тип В (19 x 4.0 mm 2-pin)Материјал : огноотпорни ABS, copper Rated напон / тековни : 125 V/250 V 6 AWARNING : не го конвертира напон.Користете ја само за полнење да се појави модерната (dual-напон) мали електроника во правилно жичен штекерите (подножјата).Не користите со песна, фенови за коса, маша, топлина за производство на уреди, светилки, или апарати.TSA компанијата е бренд на Vericonic ДОО, на САД врз основа ветеран во сопственост на бизнис.

Вака можеби ќе ви се допадне..