• Свеж
Спорт Паметни Часовници за Мажи Жени Интелигентни Smartwatch отчукувањата на Срцето Крвен Притисок Монитор Фитнес Види за Android и iOS
zoom_in

Спорт Паметни Часовници за Мажи Жени Интелигентни Smartwatch отчукувањата на Срцето Крвен Притисок Монитор Фитнес

DEN 1031.76

Од стока
check Во продавницата

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Целосен Екран на Допир за Smart Watch:Оваа smartwatch е опремен со 1.54 инчен колор екран на допир и 5 види се соочува за да изберете од, што го прави лесен за ракување и читање на податоци.На прилагодливи wristband на оваа светлина-тежина види одговара на зглобот помеѓу 6.1 да 9.3 инчи (периметар), погоден за мажи, жени и тинејџерите.Совршен за денот на Благодарноста, Божиќен и Роденденски подароци.Отчукувањата на срцето & Спиење & Крв, Кислород Следи : Авто-ги следи вашите реално време отчукувањата на Срцето, Спиење квалитет (Светлина, Длабоко, Будна, РЕМ patterns), следење на Крв, Кислород (Sp O2) ниво.Дава предлози и сеопфатна анализа преку "Да се вклопи во" СТАН за да ви помогне да развијат поздрав животен стил.Call & Известување за Порака:оваа smart watch поддршка во реално време вибрации за известување како што се дојдовните повици, СМС Пораки, Facebook, Skype, You Tube, Twitter, instagram, итн.За да се избегне премногу известувања, go to APP, порака притисни на поставка, за да се вклучи или исклучи било известувања.Спорт Режими & Водоотпорен Фитнес Тракер : Fitness watch го поддржува 8 спортови како што се Трчање, Голф, baseball, тенис, возење велосипед, пливање, фудбал итн.со 3 ATM водоотпорен стандард, може да абнормални отчукувањата на срцето потсетник за време на вежбање и снимање на сите-ден фитнес спорт податоци, вклучувајќи и чекори, растојание, калории изгори, милји одеше со паметен телефон GPS.Повеќе функции : аларм, обичај да бирате, временска прогноза, режим не вознемирувај, светлината на вредноста, светла екранот за време на вредноста, се претвори врвка за околу светла екран, камера контрола, музика контрола, семејство, здравје, stopwatch (стоперка), одбројување.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.F22 smart watch Спецификација : Сензор : SC7 A20 CPU чипот : HS6620 D HR сензор : HRS3300 Вибрации : ДА Водоотпорен : IP67 екран:Големина : 1.54" екран 240*240 dpi Bluetooth : РАНЛИВИТЕ 4.0 Бенд материјал:TPU Работата : целосен екран на допир за Батерија : Li-полимер Батерија Капацитет : 170 m Ah Време на Мирување : 7-10 дена Полнење тип : USB магнетни вшмукување полнење жица време на Полнење : Околу 2 часа СТАН ИМЕ : Da одговара Стан оперативен СИСТЕМ : IOS9.0 & погоре, Android4.4 & погоре Види поддршка јазик : Тајландски, руски, англиски, германски, шпански, француски, полски Главната функција : отчукувањата на срцето мониторинг, на крвниот притисок, кислород, чекор, растојание, калории, повеќе вежбање режим (Трчање, Голф, baseball, тенис, возење велосипед, пливање, фудбал, кошарка), спиење мониторинг, call alert (број / име), информации сигнализација, временска прогноза, аларм сигнализација, sedentary потсетник,Покрена врвката за на екран, Далечински камера, итн .Пакет се Вклучени : 1*smart watch 1*полнење кабел 1*Прирачник за Корисникот.

Sensor:
SC7A20
CPU chip:
HS6620D
HR sensor:
HRS3300
Vibration:
YES
Waterproof:
IP67
screen:Size:
1.54 screen 240*240 dpi
Bluetooth:
BLE 4.0
Band material:TPU :
Operation:
full touch screen
Battery:
Li-polymer Battery
Capacity:
170 mAh
Standby Time:
7-10 days
Charging type:
USB magnetic suction charge wire
Charging time:
About 2 hours
APP NAME:
Da fit
App OS:
IOS9.0 & above, Android4.4 & above
Watch support language:
Thai, Russian, English, German, Spanish, French, Polish
Main function:
heart rate monitoring, blood pressure, oxygen, step, distance, calories, multiple :
exercise mode (Running, Golf, baseball, tennis, cycling, swimming, football, :
basketball), sleep monitoring, call alert (number / name), information alert, :
weather forecast, alarm clock alert, sedentary reminder,Raised wrist screen, :
Remote camera, etc . :
Package Included:
1*smart watch :
1*charging cable :
1*User Manual :

Вака можеби ќе ви се допадне..