• Свеж
Слобода Куќа Играчки Детска Единица за Складирање со Тркалаат Играчка Кутија, Деца Дрвени Единица за Складирање со Ткаенина Кутии, Играчки Организатор, Дрвени Игр?
zoom_in

Слобода Куќа Играчки Детска Единица за Складирање со Тркалаат Играчка Кутија, Деца Дрвени Единица за Складирање

DEN 1807.68

Од стока
check Во продавницата

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ПРОСТОР : Оваа единица е идеална играчка за складирање.Вклучена е врвот полица која е идеална за играчки, теди мечки или поголеми книги се одлична книга за складирање за деца.Средината полица има 2 ткаенина чување на кутии, кои се одлични за задржување на пенкала, моливи, мали играчки или градење на цигли.ДИМЕНЗИИ : H840 x W630 x D300mm, се Тркалаат Играчка Кутија, вклучувајќи тркала димензии : H310 x W570 x D270mm, ткаенина бин димензии : H120 x W300 x D250mm.ROLL-OUT ИГРАЧКА КУТИЈА : на дното на единицата карактеристики на прецртаните детска играчка кутија која е совршен за чување на играчки.Исто така, прави изведба и tidying до брз и лесен.Само roll-out на играчки кутија и далеку вашето дете да оди, кога еднаш ќе се направи вашиот малку може да се поп на играчки да се врати во играчка кутија и се тркалаат во тоа одделение.ЗДРАВ И БЕЗБЕДЕН : произведен е со здрав, долго-траен дрвена конструкција и така лесно ќе го издржат барањата на редовна употреба.Сите рабови се мазни за додатна безбедност, толку малечки нема да се повредат себе си на било рабови.Оваа единица за складирање со roll-out играчка кутија е безбедноста тестирани за отпорност и стабилност и да ги исполни строгите Играчка Безбедност Стандард EN 71 CE.ЛЕСНО СОБРАНИЕ : Оваа единица за складирање со roll-out играчка кутија е лесно да се соберат само со шрафцигер.Вклучува лесен чекор-по-чекор инструкции за брз собранието.Оваа детска соба за складирање ќе се направи прекрасен подарок за дете и дете.

Вака можеби ќе ви се допадне..