• Свеж
Жица Stripper Crimper, Кабел Stripper Посочи Устата Жици Алатки Жица Соголување Алатка за Стегање за Кршење за Соголување
zoom_in

Жица Stripper Crimper, Кабел Stripper Посочи Устата Жици Алатки Жица Соголување Алатка за Стегање за Кршење за

DEN 698.16

Од стока
check Во продавницата

Мултифункционален Клешти : На клешти може да се користи за соголување, кршење, стегање.Постојат најмногу еден клешти, која е лесно и заштеда на време.Издржливи Сечење : сечење на работ на жица stripper е фино основа за многу пати, сечење е издржлив, соголување е точна, и не ја оштетува јадро.Удобна Рачка : рачката на жица stripper е завиткан во пластика, која е удобна и не се лизга.Долго време на работа не е заморно.Високо Квалитетен Материјал : стегачот глава е направен од 55# челик, integrally топлина третираат, висока фреквенција угасне, и цврстина е толку висока што HRC56‑62. Скршена Жица Дупка : Ова е една жица stripper со две скршени жица дупки, кои може да ги скрши железо жици помалку од 8 метри квадратни.Функција : 1. Високо Квалитетен Материјал : стегачот глава е направен од 55# челик, integrally топлина третираат, висока фреквенција угасне, и цврстина е толку висока што HRC56‑62.2. Издржливи Сечење : сечење на работ на жица stripper е фино основа за многу пати, сечење е издржлив, соголување е точна, и не ја оштетува јадро.3. Скршена Жица Дупка : Ова е една жица stripper со две скршени жица дупки, кои може да ги скрши железо жици помалку од 8 метри квадратни.4. Удобна Рачка : рачката на жица stripper е завиткан во пластика, која е удобна и не се лизга.Долго време на работа не е заморно.5. Мултифункционален Клешти : На клешти може да се користи за соголување, кршење, стегање.Постојат најмногу еден клешти, која е лесно и заштеда на време.Спецификација : Предмет Тип : Мулти Алатка Жица Stripper Clamp Главата Материјал : 55# Steel Handle Материјал : Plastic System : Metric Shape : Укажа Mouth Total Должина : Околу. 20cm / 8in Пакет Листа : 1 x Жица Stripper.

Item Type:
Multi Tool Wire Stripper
Clamp Head Material:
55# Steel
Handle Material:
Plastic
System:
Metric
Shape:
Pointed Mouth
Total Length:
Approx. 20cm / 8in
Package List:
1 x Wire Stripper :

Вака можеби ќе ви се допадне..