• Свеж
Timpfee 5202 LED Фарови Светилки 30W 3000LM Автомобил LED Светла за Магла 3000K Авто Светилка за во Автомобил за Возење Светла, Жолта Светлина, Пакување од 2
zoom_in

Timpfee 5202 LED Фарови Светилки 30W 3000LM Автомобил LED Светла за Магла 3000K Авто Светилка за во Автомобил за

DEN 1296.00

Од стока
check Во продавницата

Супер светло : најновите DOB 3000 K LED чип се користи,, кој е посветла од халоген фарови.Лесен за инсталација : жици е едноставна и безбедна, без каква било измена на жица.Plug and play, инсталација трае само десет минути.IP68 водоотпорен : донесува сончева топлина дисипација и ладење боја дизајн, висока топлина дисипација ефикасност и животен век на повеќе од 30.000 часа.Тоа има IP68 водоотпорен оценка и може да се користи во било inclement времето.Примена : Погоден за надградба HID ксенон фарови на автомобили, камиони, спортски автомобили, RVs, итн.По-продажбата на услугата : Доколку имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние ќе ви одговори што е можно поскоро.Карактеристики 1. Сите-во-едно алуминиум тело во комбинација со одлична дисипација на топлина која исто така, ќе се продолжи животниот век. 2. Fluted дисипација на топлина дизајн со поголема топлина дисипација област.повеќе lifer век е загарантирана со брзи топлина дисипација брзина. 3. Матирано heatsink кои дизајниран со зрачење дисипација на топлина и ладење боја. 4. Грешка слободни ефективни,анти-мешање,без отсјај лесно и безбедно поврзување без никакви модификации за жици.Спецификации : Работен напон : DC 9-30 V. температура на Бојата : 3000 к ИП стапка : IP68 Инсталација локација : магла светилка за Инсталација : Plug and play.Модел : DOB извор на светлина Боја : златна светлина Теорија на топлина дисипација : авијација алуминиум животен век : >30000 часа влезна моќност : 30 W Прозрачна флукс : 3000 LM Пакетот Вклучува : 2x LED Сијалица.

Вака можеби ќе ви се допадне..