• Свеж
GutReise G4 LED Светилки,5 Pack AC10-30V Ладно Бела 2Watts 15LED Светилки,Dimmable 360 степени Светлината LED 180Lm (Ладно Бела)
zoom_in

GutReise G4 LED Светилки,5 Pack AC10-30V Ладно Бела 2Watts 15LED Светилки,Dimmable 360 степени Светлината LED 180Lm

DEN 407.76

Од стока
check Во продавницата

G4 сијалица е многу погодна за motorhomes,плакари,итн.Излезна моќност е 2 W, и оптички излезна моќност е 180lm, што е еквивалентно на 20 W халоген светилки.Можете да ги користите за да се намали електрична енергија трошоци.Лесен за инсталација : Ова G4 светилка може да биде лесно да се инсталира и го заменува халоген светилки на motorhomes и опсег капи. (Забелешка : должина на прачка е 7.8 мм дијаметар е 30 mm и дебелина 7 mm).Високо-квалитетни LED светла : ниска работна температура, не грижете се за долго време работи светла ќе се стопи.Без треперење.Нема електромагнетни пречки на вашиот радио и ТВ.Вграден-во постојан струја IC коло може да издржи моќ флуктуации и да се обезбеди долг животен век на LED чип.Ова е dimmable G4 Led,треба да бидат опремени со затемнување прекинувач (пакет не се вклучени,на работен напон не може да надмине одреден напон).G4 LED Светилки : Работен напон AC10-30 V, топло бела 3000 K, кул бело 6500 K, пакетот содржи 5pcs 2 W G4 LED светилки.1 година гаранција, можете да не контактирате ако имате било какви прашања.Материјал : метал+pc Производ големина : 30мм(D) x 39mm(L) x 7mm(H) Светилка тип : 15 SMD G4 ДОВЕДЕ Напон : AC/DC 10-30 V Моќ : 2 W Лумен : 180 Lm Светлина животниот век : 15000 часа Боја температура : топло бела 3000k,ладно бела 6500k Dimmable : yes.

Вака можеби ќе ви се допадне..