• Свеж
Pirate Monocular Телескоп за Деца & Возрасни Рачни Расклопна Месинг Телескоп 25x30 Zoomable Преносни Пиратски Spyglas Гроздобер monocular Гроздобер monoculars за Возрасни
zoom_in

Pirate Monocular Телескоп за Деца & Возрасни Рачни Расклопна Месинг Телескоп 25x30 Zoomable Преносни Пиратски Spyglas

DEN 2364.00

Од стока
check Во продавницата

Расклопна окуларот за компактен складирање.Толку кул за отворено!И совршен да биде поморски или пиратски колекција, како и!.Совршена како подарок за деца да ги остварат своите капетан е сон на истражување на светот. 25 magnifications x30mm објект дијаметар, леќа се направи сини слој, ви помага да добиете high-definition искуство.Оваа monocular е дизајниран со трајни метална конструкција и сјајна месинг заврши.Главните компоненти се од висок квалитет на алуминиум легура злато позлата додека рачен дел е покриен со висококвалитетна кожа.Pirate Monocular Телескоп за Деца & Возрасни Рачни Расклопна Месинг Телескоп 25x30 Zoomable Преносни Пиратски Spyglas гроздобер monocular гроздобер monoculars за adults Features : Ова monocular е дизајниран со трајни метална конструкција и сјајна месинг заврши.Главните компоненти се од висок квалитет на алуминиум легура злато позлата додека рачен дел е покриен со висококвалитетна кожа. 25 magnifications x30mm објект дијаметар, леќа се направи сини слој, ви помага да добиете high-definition искуство.Расклопна окуларот за компактен складирање.Толку кул за отворено!И совршен да биде поморски или пиратски колекција, како и!Совршена како подарок за деца да ги остварат своите капетан е сон на истражување на светот.Спецификација : Материјал : Алуминиум Легура Големина : 13.5x3x3cm/0.53x0.12x0.12in Magnification : 25x Object дијаметар : 30 mm /1.18 in Eyepiece дијаметар : 12mm Field на гледање : 162m / 1000m Minimum фокус растојание : 6.5 feet Shrinkage должина : 135 mm /5.3 in Extension должина : 325 mm /12.8 in Package Вклучува : 1x Пиратски Telescopenote : ве Молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.

Material:
Aluminum Alloy
Size:
13.5x3x3cm/0.53x0.12x0.12in
Magnification:
25x
Object diameter:
30 mm /1.18 in
Eyepiece diameter:
12mm
Field of view:
162m / 1000m
Minimum focusing distance:
6.5 feet
Shrinkage length:
135 mm /5.3 in
Extension length:
325 mm /12.8 in
Package Includes:
1x Pirate Telescope
note:
Please allow 1-3cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid.
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :

Вака можеби ќе ви се допадне..