• Свеж
100 Парчиња Lanyards за Проект Значки и 100 Парчиња Id Носителот Значки Име Ознаки, Рамен Врат Lanyards со Клип Водоотпорен Јасно Пластика Resealable Вертикална Име Ознака Значка ли
zoom_in

100 Парчиња Lanyards за Проект Значки и 100 Парчиња Id Носителот Значки Име Ознаки, Рамен Врат Lanyards со Клип

DEN 575.76

Од стока
check Во продавницата

Она што ќе добиете : пакетот содржи 100 парчиња ID носителот lanyard со 100 парчиња рамен врат lanyards, кои се погодни за повеќето лични карти, доволно количество за бизнис патување канцелариски материјали.Една големина одговара на повеќето : големината на картичката lanyard носител е 17.7 инчи, вертикална име значка се вклопува прибл. 60 x 90 mm/ 2.36 x 3.54 инчи хартија инсерти, која е јасност и транспарентност, водоотпорен и прашина-доказ име значка е убав за чување на вашите важни хартија безбедно.Сигурен материјал : име на носителот на ознака е направен од ПВЦ, која е мека и мазна, lanyard е направена груба памучен материјал, мала тежина, но убаво и практично, и метален клип не е лесно да ' рѓа, е лесно за вас да се стега и олабави предмети со lanyard завршува или дупки.Лесен за користење : ПРОЕКТ значка lanyard е дизајниран со resealable zip заклучи дека е лесно да се отвори и затвори, јасно пластика вертикална име на носителот штити важно хартија значки или картички и да ги задржиме чиста и сува, на lanyard може да се задржи името картичка безбеден.Достапни прилики : овие ID картичката во држачот со lanyard се погодни за медицинска сестра значки, кредитни картички, посетител поминува, access cards (пристапни кодови, членство картички и сл., погоден за различни прилики, како што се патување, конференции, саеми, компании, концерти, свадби итн.

Вака можеби ќе ви се допадне..