• Свеж
EWUHRY Велосипед Компјутер Велосипедизам Жичен Водоотпорен Стоперката Патот Велосипед Брзинометар Броило Сензор Мини Велосипед Дигитален Компјутер за MTB Велосипед
zoom_in

EWUHRY Велосипед Компјутер Велосипедизам Жичен Водоотпорен Стоперката Патот Велосипед Брзинометар Броило Сензор

DEN 239.76

Од стока
check Во продавницата

【Мулти Функција】 14 функција, сегашни/ просечна/ макс брзина, поминало време, патување/ вкупно растојание и часовник, итн.Тоа ви помага ефикасно да ги пратите вашата јава живот. 【Авто Спиење Функција】 После нема сигнал влезови од 300 секунди, екранот ќе се оди во standby режим на спиење со LCD дисплеи.Кога ќе се тресат тоа или било кој сигнал е внесуваат или било копчето е притиснато,овој циклус компјутер автоматски ќе се разбудам. 【Водоотпорен Заштита】 се Потопи во вода за кратко време, тоа е во ред во светлина дожд или тешки дожд, но тоа не е препорачливо да се дожд за долго време, така што да се спречи вода од предизвикување несреќи. 【Лесно да се Инсталира & Користете】 Тоа е лесно да се следат инструкциите, голема основните функции на брзинометар и многу специфични гуми големина, кои им овозможуваат на точни пресметки. 【Погоден за】 Одговара за краци дијаметар опсег е 0 - 4.5 мм сите видови на велосипеди вклучуваат патот велосипед, планински велосипед, виткање велосипед, заеднички велосипед. (НЕ се ПОГОДНИ ЗА стационарен велосипед или спин велосипед.).Мулти-функции : Нашите Велосипед Компјутер Броило Брзинометар може да ја снимите ТЕКОВНАТА БРЗИНА, БРОИЛО, TRIP DISTANCE, МАКСИМАЛНА БРЗИНА, ПРОСЕЧНА БРЗИНА, ПОМИНАЛО ВРЕМЕ, ЧАСОВНИКОТ за време на вашиот велосипед!Едноставни Чекори Setup : 1 - Инсталирање Батерии(И Сензор и Велосипед компјутер бара батерии)2 - Ресетирате и да го Спарите компјутерот пред првата употреба, со цел да се постигне најмногу точни results3 - Инсталира Seat4 - се Качи на Сензор на предната wheel5 - се Качи на магнети на предните тркала е spoke6 - Поставете го компјутерот во Седиштето Опис на Производот : Пакет Тежина : 65g Dimensions : 49mm*44mm*15mm Screen : LCD дисплеј Функции : 1. СПД : тековни speed2. ODO : odometer3. ЛИНИЈА : патување distance4. MXS : максимум speed5. AVS : просечна speed6. ТМ : поминатото time7. CLK : clock(12Ч/24 ЧАСА)8. СКЕНИРАЊЕ : Автоматско циркулаторниот function9. Споредба prompt ("+" "-")10. Милји сет (КМ / час, М / час)11. ПОСТАВЕНО : гуми circumference12. Вкупната должина на почетна вредност на поставување (ПОСТАВУВАЊЕ на ПНЕВМАТИК ТУРНЕЈА)13. Возење на податоците земање примероци (ЗАМРЗНУВАЊЕ РАМКА МЕМОРИЈА)14. Одржување потсетник(ОДРЖУВАЊЕ СИГНАЛИЗАЦИЈА)15. АВТОМАТСКО ВКЛУЧУВАЊЕ/Sleep Mode(По 300 секунди) Пакетот Вклучува : 1*seat1*Magnet1*AG10 Battery1*безжичен sensor6* Пластични тај-wrap1*Велосипед Computer1*Прирачник за Корисникот.

Вака можеби ќе ви се допадне..