• Свеж
Пионер RF-1740/6 5 Парче Нож Блок Сет
zoom_in

Пионер RF-1740/6 5 Парче Нож Блок Сет

DEN 2109.60

Од стока
check Во продавницата

5 парче нож сет вклучува : 1 x 4" Paring нож, 1 х 8" Готвач нож, 1 х 8" Резба нож, 1 х 8" Леб нож, 1 x 5" Алатка нож.Висок квалитет на германски челични ножеви, кои се мраз појачани за траен острина и ' рѓа отпор.Вклучува дрвен нож блок, направени од издржлив пепел дрво.На фалсификувани да се зајакнат за совршена рамнотежа и сила.Сечилото заврши со традиционалното зачукуваше ефект – создавање на воздушни џебови при сечење на храна, што резултира во не-стап површина.Карактеристики на природни пепел дрво се справи со силна челични навртки.Не машина за миење садови безбедно – Миење на рацете се препорачува да се сочува Квалитетот на овој производ.Секој нож има убаво стокмено пепел дрво се справи со кој целосно фалсификувани германски челик сечилото.Нашите ножеви се заврши со традиционалното зачукуваше ефект кој не само додава на природната убавина на производот, но, исто така, помага со обезбедување Ништо не се држи до вашиот нож.Пепел дрво е исклучително издржлив и тешко дрво, со доволно еластичноста Да се направи совршен материјал за нож и алатка рачки.8" Готвач нож е повеќенаменски нож; Тоа може да се користи за различни задачи вклучително mincing, режење, сечкање зеленчук, сечење месо и disjointing големи намалувања на месо.8" Резба нож е голем нож кој се користи за парче тенки парчиња месо – тоа е многу посоодветно од готвач е нож, како што е многу потенка и овозможува попрецизно парчиња за да се намали!4" Paring нож е сите целта нож; Тоа е совршен нож за пилинг, сечење и coring овошје и зеленчук, како и повеќе сложени задачи како што се де-veining ракчиња или во напад на кожата на месо.8" Леб нож е потребно нож за сите кујни – на serrated нож им овозможува на леб за да се намали лесно и без кршење на парчиња!5" Алатка нож е идеална малку нож; Тоа е совршен нож за сечење сирења или сечење месо и други секојдневни задачи.Да се грижи за вашиот нож не се стави во машина за миење садови како груби хемикалии и топла температура ќе го наруши квалитетот на ножот и влошување на справи.По секоја употреба, миење на нож од рака под вода со мек сунѓер и благ детергент, ако е потребно.После миење, целосно да се исуши со чиста крпа и не чувајте се додека целосно да се исуши.Клучот за правилна и ефикасна употреба на било нож е во потрага по и одржување на ножот.Изостри вашата ножеви, на редовна основа да ја задржат својата остар раб.Нож со остар нож е и полесно и посигурно да се користат поради тоа што бара помалку притисок да се намали, намалување на брзината на лизгање.По острат вашиот ножеви секогаш измијте ги со топла вода и сува крпа.Основан во 1945 година, Grunwerg е наградуван производител и снабдувач на квалитетот housewares и угостителство производи, воден од Grunwerg семејство во челик градот Шефилд.Specialising во премиум нерѓосувачки челик производи, Grunwerg спектар останува производ на избор кај стручни лица и познати готвачи во прехранбената индустрија.

Вака можеби ќе ви се допадне..