• Свеж
Светлосна Терапија Сијалица, 100W, A19 широк Спектар LED Сијалица, MCDEN E26 Dimmable Natrual сончева Светлина, Крушка, Кул Бело,во Близина на Совршена Боја Рендерирање (1-Pack)
zoom_in

Светлосна Терапија Сијалица, 100W, A19 широк Спектар LED Сијалица, MCDEN E26 Dimmable Natrual сончева Светлина,

DEN 264.00

Од стока
check Во продавницата

Светлосна терапија сијалица 100w енергија-заштеда : оваа крушка е 10 W, што е еквивалентно на 100 W крушка, заштеда на повеќе од 90% од вашата електрична сметка.На сијалица е steplessly dimmable, и осветлувањето може да се прилагоди со dimmer.Со користење на посебни led чип да се симулираат сончева светлина (без штетни ултравиолетови), светлосната терапија сијалица тоа им помага за подобрување на концентрацијата, се борат џет заостануваат, промена работа и сезонски промени.Светла Среќен Светилки дава многу висока боја рендерирање индекс на 98, што значи дека боите се појавуваат природно и јасно.Дневна светлина, крушка-Употреба на нашите светли дневните led светилки со цел да се симулираат сончева светлина, така што ќе се чувствуваат капе во блага светлина, која може да го подобри вашето расположение, енергија и ефикасноста на работата.Уживајте во сонцето-употреба на нашите светли дневните led светилки со цел да се симулираат сончева светлина, така што ќе се чувствуваат капе во блага светлина, која може да се избегне раздразливост£поспаност£подобрување на расположението, енергија и ефикасноста на работата.Може да се симулира 3000 K на природна светлина, која не само што помага ефикасно да се спротивстави на депресија и врнежливи денови, но, исто така, емитува 1040 LM на ултра-висока осветленост осветлување.Нека уживаат во сјајна и мека светлина, со што на вашата работа, учење, читање и други активности повеќе погодно.

Вака можеби ќе ви се допадне..