• Свеж
Radhna Јужна Индија Традиционалните Месинг Виси Сад со Цвет Latkan (Златен)
zoom_in

Radhna Јужна Индија Традиционалните Месинг Виси Сад со Цвет Latkan (Златен)

DEN 3960.00

Од стока
check Во продавницата

Идеален за Дивали Божиќ, Нова година роденден и Дома декорација Користите за да омекне осветлување во секоја соба, или заличи темен агол.Овој држач може да се олеснат расположенија кога се користи со т-светла свеќи.Сад Имаат Дизајн на врвот.Сет на т-светло носителот сјаат и сјај кога чај светлина е, додаде, да се даваат топла и романтична светлина.Виси Голем Сад 26 cm/ 10.4 Инчен Дијаметар со 6 Цвеќе 13 cm/ 5.2" Инчи Кол Latkan во Соодветна стабилна материјал со Едноставен Дизајн.Можете да Направите вашиот Mandir Област Соба светне со оваа гламурозна месинг сад кои се направени во крути производ, кој нуди сместување за 2 свеќи и можете да го користите цвеќиња во лоша страна на удар.Минималистички во својот изглед, кога декорирани, оваа ставка работи чуда и , Централен Декорација, Свеќа Votives и Свеќа на Сопствениците.Ова свеќа носител е во облик на сад да се одржи на стопен восок од вашиот свеќа.На овој начин, нема шанса на нарушувањето на теписи и подови од капе восок.Опис : Нашите рачно изработени diya во боја cotted може да се користи во затворени простории или на отворено.Додадете вода да свеќи и цвеќиња.Дизајн : чест за традиционални занаетчиски дизајн, обединувајќи традиционалните уметнички форми со современите оркестарот.Занает : Умре сече и се Наменети.Виси Сад со 7 Цвет Latkan.Сад Имаат Дизајн на врвот.Боја : Злато Висина : 42" Сад Кол : 10" Сад Висина : 7" Бр.на Цвет : 7 Производ за Нега : Чисти со мека сува крпа.Ве молиме имајте во предвид дека Злато Сјај заврши на вистински производ може да се разликува малку во бојата со крај.Ова е поради тоа што по завршувањето е направено со рака, и варијации во бојата и не треба да се смета како дефект.

Вака можеби ќе ви се допадне..