• Свеж
6 Компјутери вентилот на Гумата Матични Капа и Маска, Гуми Воздух Капи Метал Отпорен на Корозија Течење-Доказ за Автомобил Мото Велосипед (Заеднички, Црна)
zoom_in

6 Компјутери вентилот на Гумата Матични Капа и Маска, Гуми Воздух Капи Метал Отпорен на Корозија Течење-Доказ за

DEN 239.76

Од стока
check Во продавницата

АНТИ-ги искористи ДИЗАЈН - На вентилот на гумата матични капи дојде со метална школка и пластични insert, кој ќе се спречи вентил потекнуваат од корозија, посебно во влажни/ладна област.ШИРОК КОМПАТИБИЛНОСТ - Нашите гуми воздух капи се компатибилни со сите Американски стандард schrader вентил матични.Вклучуваат автомобили, ЏИП, камиони, RVs, велосипеди, велосипеди и други моторни возила, итн.Внатрешен дијаметар на гуми воздух капи е 7mm/0.31 инчи, и внатрешната височина е 13.9 mm/0.54 инч.ЛЕСНО да се ИНСТАЛИРА - Со едноставни и мазна хоризонтални ленти дизајн, лесно рака заострените или соблече.ТЕЧЕЊЕ-ДОКАЗ - Овие гуми капи доаѓаат со Вграден-во Едно парче запечатување прстен во внатрешноста на пластични лагер со течење-доказ функција.Се спречи оштетување на автомобилот поради гуми протекување.МОДЕН ИЗГЛЕД - Овие гуми воздушен вентил капа опфаќа се направени од издржлив светлина-тежина алуминиумска легура со амблем ласерски-гравирани.На елоксирани метален заврши изгледа многу стилски и модата.Тоа е совршен подарок за пријатели, шеф, членови на семејството и др.Обезбедува убав тесни влага и воздух печат за вашиот вентил произлегува, фоки прашина надвор од вентил матични врвот, ја штити вентил од оштетување, ' рѓа и корозија, спречување на гуми од воздух истекување добро, се прошири на вашиот вентил матични живот.Дизајниран да се вклопуваат за автомобили, коли, приколки велосипеди,мотоцикли електрични велосипеди и велосипеди, исто така, совршено се вклопуваат за мотор гуми .Широко се користи во автомобил поправка продавници и капа замена за дома возило гуми.Можете да завртка на сите на пат до дното на вентил, нема повеќе загрижени ако вашиот гуми капи ќе падне како и другите, контрола на вашиот вентил матични цврсто, добро за долго и тешко се вози.Направени од издржлив светлина-тежина алуминиумска легура , трајни и добро изградени, со анти-лизга ленти на површината на вентил за да се покрие купола, тоа е лесно да завртка со прстите,го инсталирате или отстраните лесно кога проверете ги вашите гуми воздушен притисок. 6pcs Пневматик Вентил Капи.Функција:.Обезбедува убав тесни влага и воздух печат за вашиот вентил произлегува, фоки прашина надвор од вентил матични врвот, ја штити вентил од оштетување, ' рѓа и корозија, спречување на гуми од воздух истекување добро, се прошири на вашиот вентил матични живот.Апликацијата:.Дизајниран да се вклопуваат за автомобили, коли, приколки велосипеди,мотоцикли електрични велосипеди и велосипеди, исто така, совршено се вклопуваат за мотор гуми .Широко се користи во автомобил поправка продавници и капа замена за дома возило гуми.Добро Работат:.Можете да завртка на сите на пат до дното на вентил, нема повеќе загрижени ако вашиот гуми капи ќе падне како и другите, контрола на вашиот вентил матични цврсто, добро за долго и тешко се вози.Материјал:.Направени од издржлив светлина-тежина алуминиумска легура , трајни и добро изградени, со анти-лизга ленти на површината на вентил за да се покрие купола, тоа е лесно да завртка со прстите,го инсталирате или отстраните лесно кога проверете ги вашите гуми воздушен притисок.Пакет Содржина:. 6pcs Пневматик Вентил Капи.

Вака можеби ќе ви се допадне..