• Свеж
DHYLYXGS 14Pcs Деца Tangrams Стимулира Потенцијал за Вежбање на Рацете На Способноста Светли Бои и Мала Светлина DIY Танграм за учениците и Студентите(Сина)
zoom_in

DHYLYXGS 14Pcs Деца Tangrams Стимулира Потенцијал за Вежбање на Рацете На Способноста Светли Бои и Мала Светлина

DEN 710.40

Од стока
check Во продавницата

Функција : Сложувалка може да се вежба на децата рака око координација на способноста за логично размислување и имагинацијата способност.Мулти Цел : Танграм не само што може да игра, да ги убијат време, но, исто така, да се подобри стабилноста на мускулите на рацете.Стимулирање на Потенцијалните : Промовирање на рамнотежа помеѓу мозокот размислување и cerebellum и стимулира децата потенцијал и креативност.Доволно Количество : На градење на блок сет содржи 14 загатки, 28 картички, светли бои, да ги задоволат вашите потреби.Подароци : Загатка блокови може да се користи како Божиќ подароци), birthday (роденден подароци, одмор подароци за децата.Спецификација : Предмет Тип : Деца Tangrams Материјал : Basswood,Хартија, Соодветна Возраст : Над 3 Години Стариот Пакет Листата : 14 x Деца Tangrams 28 x Картички.

Вака можеби ќе ви се допадне..