• Свеж
2 Пакети Работи Капа со Копчето & Sweatband за Жените Долга Коса Прилагодливи Вратоврска Назад Шапка Шарени Големи Флорални
zoom_in

2 Пакети Работи Капа со Копчето & Sweatband за Жените Долга Коса Прилагодливи Вратоврска Назад Шапка Шарени Големи

DEN 359.52

Од стока
check Во продавницата

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!. 100% Полиестер.Вратоврска затворање.Машина За Миење.Оваа работна шапка има горниот дијаметар на 18cm/7in.На еластична врска на задната страна на шапка може да се прилагоди по волја.Погоден е за мажи и жени со било главата големина.Материјал : дише полиестер, памук sweatband и пластични копчиња.Работни капа со копчиња на двете страни и памук sweatband на внатрешната страна.Копчињата на двете страни може да се користи за lanyards за ослободување на притисокот на ушите, и исто така, може да се избегне уво притисок и го намалуваат создавањето на брчките.Памук sweatband е надградена со влага wicking, која брзо може да ја апсорбираат потта без препуштајќи му се капе пот во очи и да влијае врз работата.Дури и ако тоа е работа за долго време, тоа може да се задржи на чело суви и чисти и да се подобри ефикасноста на работата.За жени со долга коса, на bouffant шапка може да се заврши целата глава форма, и прилагодливи еластична бенд на грбот може да се поправи на конска опашка да се задржи на косата од лабава.Тоа изгледа професионален и способен, и може да се фокусира повеќе на дело.Нашите buttoned работа шапка може да го апсорбира потта во лето, да ги задржи топло и windproof во зима.Тоа е неопходен додаток за секојдневниот живот.Истото важи и за убавина, СПА, гимназиско образование, медицински сестри, лекари, готвачи, пекарите, работилница работници, итн.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Здраво, добредојдовте на yanjinbin продавница!Дали сте во потрага за соодветна работна капа која ви овозможува да се фокусира на работа?Мислам дека можеби можеме да го обезбеди за вас.Нови upgrade Working капи со две копчиња од двете страни се користи за да се откажам јаже за ослободување на притисокот на ушите се strangled со јаже за долго време.Памук sweatband брзо може да се апсорбира потта од вашиот челото, да ги задржи вашите челото сува и удобно, и да ја задржите вашата коса свежи.Прилагодливи еластична лента вратоврска, можете лесно може да се прилагоди на стегање на шапка според сопствените потреби за да одговараат на вашите глава, облик и фризура.Тоа може да се задржи целата глава и да се спречи мрсна нечистотија и готвење мирис, која е многу погодна за кујна работници.Погоден for Hospital, аптека, заболекар, медицинска сестра, фармацевт, ресторани, кујни, салони и така натаму, работни капи, исто така, може да се користи како дневен украси.Некои details1.2 pieces2.Една големина, горниот дијаметар на шапка е 7 во/18cm3. Висок квалитет на печатење и боење технологија, целосна печатење, јасни обрасци и не fading4. Може да биде страна се мијат, машина изми, може да биде суво, не bleached5. Погодна за секој season6. Погоден за мажите и жените со секој шеф circumference7. Меки, удобни, пот-абсорбента и breathable If имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме слободно да контактирате со мене, јас ќе ви обезбеди со детални одговори!.

Вака можеби ќе ви се допадне..