• Свеж
Вратата Сензор, Smart WiFi Wireless Прозорец Сензор Реално време за Известување за Порака Компатибилен со Алекса Google Асистент, Home Security Отвори Вратата за Влез Контакт Сензор
zoom_in

Вратата Сензор, Smart WiFi Wireless Прозорец Сензор Реално време за Известување за Порака Компатибилен со Алекса

DEN 287.76

Од стока
check Во продавницата

❤【Вашите Лични Housekeeper】 Инстант известување на вашиот телефон веднаш кога вратата или прозорецот е отворен или затворен.Како резултат на тоа, вие не мора да се грижите за вашето бебе ќе излезе од куќа, без претходна најава, лесно ќе знаете кога вашиот возраст од родителите да го напушти или пристигне дома, па дури и може да биде јасно кога некој влегува во вашата продавница, канцеларија и Компанија прием, итн.Имајќи безбедна и информирани цело време. ❤【Целосен Мир на Умот】вратата сензор овозможува 24-часовен мониторинг.Дури и вие сте далеку од вашиот дом, гаража, автомобил, барака, и градина, итн, може да се провери врата/прозорецот со статус слободен Smart Живот стан, во секое време и насекаде.Нема потреба да бидете загрижени околу тоа дали ќе имаат заборавено да се затвори вратата/прозорец или дали некој крши во. ❤【Сè е Под Контрола】Поддршка проверка отклучување/ заклучување евиденција и нивото на батеријата за слободни Tuya стан.Никогаш не се грижите за исчезнати секој важен момент или работи надвор од батеријата.Ако инсталирате повеќе од еден Алекса вратата сензор во различни места.Сите статуси на врати и прозорци, ќе се прикажува истовремено во рамките на стан, така што ќе може лесно да знаете што сакате на прв поглед. ❤【Го направи Животот Полесен】wifi вратата Сензор е компатибилен со Алекса и Google Асистент.За да можете да знаете статусот на врати/прозорци со давање на гласовните команди за нив.Како што се, "Алекса, е отворена вратата?" Автоматизација на сценарио може да се постави врз основа на состојба.На пример, на smart светлината ќе биде автоматски вклучена додека некој ја отвори вратата, давајќи изглед дека некој е дома. ❤【Да споделувате со Семејството】Нема потреба тежок инсталација на алатки за да се инсталира.Веднаш споделување на smart вратата сензор со семејството menber преку слободен стан, што значи дека сè ќе биде заедничка, вклучувајќи ги дури и чувство на сигурност.

Вака можеби ќе ви се допадне..