• Свеж
Biaozan Капацитет Тешки Рака Крик, Прирачник Ratchet АТВ Брод Приколка Брод со 8m Челик Жица (800LBS)
zoom_in

Biaozan Капацитет Тешки Рака Крик, Прирачник Ratchet АТВ Брод Приколка Брод со 8m Челик Жица (800LBS)

DEN 959.76

Од стока
check Во продавницата

[Силно влечење] Овој тешки-должност рака крик има капацитет за влечење на 1600 кг/725 kg, која може да обезбеди одлична оптоварување кревање и влечење.АТВ winches се идеални за утовар/влечење чамци, тревник опрема или кревање на тешки предмети. [Високо-квалитетни материјали] Легиран челик структура, челик, прекалени брзини.Cid 4 : 1, високо-јаглероден челик брзини, носат-отпорни, подолг сервисен живот, силна отпорност на корозија, приставане куките се опремени со безбедносни pawls, крик користи високо-квалитетни челични јажиња, јаже дијаметар : 4.2 mm/0.16 инчен, чудак крик кабел Должина е 8m/26.2 ft. [Безбедност pawl] Овој зависник АТВ брод крик појас е внимателно да се опремени со јадица со безбедноста pawl, која може да ratchet напред и назад. [Совршена Големина] големината на Телото-(Должина x Ширина x Висина) 15x8x11.5cm / 5.9x3.1x4.5inch , компактен и пренослив, тоа ќе не заземаат многу простор кога се користи. [Удобна рачка] што го прави полесно за да ги ротира, удобно да се одржи, и го намалува рака замор.Бренд : Biaozan Product име : рака winch Capacity : 500 LBS /800 LBS/1200 LBS/1600 LBSRope должина : 8cm Material : Легури steel Type : Појас winch Parameters : Cid 4 : 1 Features : Влечење капацитет на различни фунти, со цел да се обезбеди одлична оптоварување лифт за различни апликации Траен, високо-квалитетни челик жица рака крик со 8 m/26.2 ft кабел легиран челик структура усвојува високо јаглероден челик брзини (4 : 1), која има одлична отпорност на корозија како и подолг life Quality услугата : Доколку имате било какви прашања во врска со производот, можете да контактирате со нас, ние ќе ви обезбеди најдобар квалитет на услуга.Со почит!.

Вака можеби ќе ви се допадне..