• Свеж
JiaLFaX Нерѓосувачки Челик Ручек Кутија за Ручек Кутија Затворена Свежи-водење Кутија со Голем капацитет за Сепарација Преносни Ручек Кутија Студент Ручек Кутија Дец
zoom_in

JiaLFaX Нерѓосувачки Челик Ручек Кутија за Ручек Кутија Затворена Свежи-водење Кутија со Голем капацитет за Сепарација

DEN 496.32

Од стока
check Во продавницата

На бенто кутија чува храна и грицки свежи и чисти во текот на сметководствената процес.Преку поделба на храна, дел контрола на деца ручек кутии и надградба на посебни диети.Тоа е исто така бенто кутија возрасни ручек кутија.На бенто кутија совршено го прави вашиот ручек вкусни.Оваа бенто кутија исто така е многу симпатична и погоден за деца.Нашата услуга тим цврсто ги поддржува нашите производи, 24 часа на ден, а ќе биде одговорен за сите проблеми со квалитетот.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.На бенто кутија има надгради практични прегради, која е многу погодна за апетитот на децата, па дури и како возрасни, и да се промовира здрава и балансирана исхрана.Посебна и практични прегради може да собере повеќе вкусна и здрава храна, не мора да се грижите за децата да не имаат доволно да јадат во училиштето или надвор од него.Оваа бенто кутија за ручек е само за вашето здравје.Ако сте во потрага за една симпатична бенто кутија, ова ќе биде вашиот избор.Заштита на животната средина.Безбедност на децата ручек кутии се многу загрижени за употребата на деца здравствени производи.Главната суровини се природни пченица влакна, што го прави здрава за нашата планета и нашите деца.Не содржи bisphenol A и хемиски бои.Материјал на овој деца ручек кутија е исто така анти-загадување, изработка на чистење бриз!Ова е вашата идеална дневна бенто ручек кутија!Тоа е исто така обновливи бенто кутија.На ручек кутија е многу user-friendly.Отстранете го капакот кога греење на храна во микробранова печка, и потоа лесно да се мијат во машина за миење садови.Се разбира, можете, исто така, рака мие со топла вода и туп сува за да се спречи вода дамки.Се грижи за храна контејнер, измијте и исушете ја, и тогаш ќе најдете дека тоа се уште останува убава и прави да се чувствувате добро!.

Вака можеби ќе ви се допадне..