• Свеж
LSYRIA BMPCC 4K 6K 6KPro да D Допрете го Кабелот за Blackmagic Џеб Кино Камера Злато Планината V Планината Батеријата Weipu 2 Pin SF6 Женски Стр Допрете, 79 инчи
zoom_in

LSYRIA BMPCC 4K 6K 6KPro да D Допрете го Кабелот за Blackmagic Џеб Кино Камера Злато Планината V Планината Батеријата

DEN 527.76

Од стока
check Во продавницата

Д-Допрете го (Стр Допрете) Моќ Кабел за да Weipu Моќ кабел за Pocket 4 K/6 K/6 KPro Камера од BMD.Тоа може да се користи на Sony V-планината батеријата или Антон батерија за напојување на BMPCC 4 K камера, значи дека камерата може да се користи за долго време.Минималната должина е околу 23inches (57cm).На Maximun должина е околу 78 инчи (200cm).На 23" 78" извиткани кабел ви овозможува флексибилен стигне и уредни setup.Приклучете : Weipu SF6 2 Pin Женски.Додаток B : Стандард Машки Д-Допрете Го.2 pin конектор е push-pull авто-заклучување конектор.Тоа ќе автоматско заклучување кога е вметната во камерата.Needn грижете се за pop-off (исклучено).Можете да го повлечете надвор кога стиснете на врвот на 2 pin конектор.Ве молиме не го повлече приклучок директно да се повлече надвор.Една Година Гаранција : Секој од нашите кабли е внимателно тестирани за да се осигура дека не постојат потенцијални проблеми.Ве молиме контактирајте со нас ако било прашање во врска со нашата кабел.Како професионален приклучок и кабел производителот, Ние сме посветени на производство на високо-квалитетни и евтини производи да се задоволат клиент потреби.Ова Д-Допрете го за да Weipu 2 Pin SF6 Женски Blackmagic Џеб Кино Камера 4 K/6 K кабел ви овозможува да моќ на BMPCC6 K 4 K користење на било V-Планината или Злато Планината батеријата со P-Допрете го приклучокот,како што се Sony V-планината батеријата или Антон батеријата.Спецификации : 1.Дизајн за дополнување BMPCC 4 K/6 K Кино камера 2.Приклучете : Weipu SF6 2 Pin Женски.Додаток B : Стандард Машки Д-Допрете Го. 3. Тежина : 61g (2.2 мл) 4.Кабел должина : 23inches (57cm)- 78 инчи (200cm).Пакет се Вклучени : 1 x Dtap да Blackmagic Џеб Кино Камера 4 K моќ кабел 1 x Складирање торба.

Вака можеби ќе ви се допадне..