• Свеж
bzcemind Дигитален Термостат К-Тип Модул НАИЗМЕНИЧЕН напон 220V/DC 12/24V 30 Степен на +999 Степен Контролер Одбор,220V
zoom_in

bzcemind Дигитален Термостат К-Тип Модул НАИЗМЕНИЧЕН напон 220V/DC 12/24V 30 Степен на +999 Степен Контролер Одбор,220V

DEN 356.40

Од стока
check Во продавницата

К-тип thermocouple температура текст стекнување, ефективна контрола на температура од -30 до 500°, може да биде заменет од страна на висока температура К-тип на температурна сонда до 999°.Контролорот го користи индустрискиот microcomputer систем за контрола, стабилни перформанси, едноставна операција.Користење на К-тип thermocouple температурна сонда, со лесна инсталација, висока температура, долг живот и други предности.Апликации : електрични контрола кутии, контрола кабинет, котли, гас печки, автомобилот мотори и други места на висока температура.Копчиња, светла и кодовите : Моќ царот прозорецот ја покажува моменталната температура во реално време;Ent : Внесете, според утврден постави вредност, притиснете го прекинувачот може да се реализира.ПОСТАВЕНО : поставување на копче, притиснете го еднаш за да го внесете го главното мени (F1-F5);"+" Плус клуч : Зголемување panel display вредност;"-" Минус клуч : намалување на вредноста на панелот на екранот;LLL / HHH : Сензор дефект или сензор не се поврзани;Mode / Ладење : светла покажува дека сегашниот режим е ладење mode;Режим / греење : Запали ја опишува моменталната режимот на греење на владата;Почеток : Осветлена објасни дека тоа почна излез реле е затворена.Внатрешниот Амбиент инструкции : Притиснете го ПОСТАВИТЕ panel display Ф1-F5, може да се постави за секој параметар од клучните operation F1 : поставување на посакуваната температура (-50 ~ 999 °) F2 : Поставување на оперативен режим H = Греење, C = ладење.F3 : hysteresis прилагодување (што е, намалување на бројот на степени со работа повторно).F4 : температура корекција, во реално-време дисплеј вредност = вредност + корекција на вредноста.F5 : висока температура алармот, достигнува оваа температура, термостат ќе поттикне аларм.Инструкции : 1. опремата е исклучен, држете го притиснато "+" и "-" копчињата, моќта е вклучено, се прикажува "888", отпуштете го копчето. (Овој чекор се враќа на фабрички поставки).2. Поставете го запре температура : внесете Ф1 режим.За да го запрете број на степени е поставено на бројот на степени.3. Поставете го режимот : F2 за да внесете setup.Греење режим е наместен на H, на ладилни е поставен за В. 4. Поставете Backlash : внесете F3 поставување, hysteresis температура спектар = максимум - минимум.Спецификации : Влезен напон : AC напон 220 V/DC 12/24 VMotherboard Моќ : .

Вака можеби ќе ви се допадне..