• Свеж
Dove Мажите+Грижа Refillable Deodorant Комплет 0 проценти Алуминиум Свежи Чувствуваат Алуминиум Слободни Deodorant 1.13 оз
zoom_in

Dove Мажите+Грижа Refillable Deodorant Комплет 0 проценти Алуминиум Свежи Чувствуваат Алуминиум Слободни Deodorant

DEN 359.76

Од стока
check Во продавницата

Dove Мажите + Грижа refillable deodorant помага да се намали пластични отпадоци, без да се загрозат на underarm заштита.Deodorant stick refills се во 98% рециклирани пластични пакет.Не содржи алуминиум.Свеж мирис кој се бори мирис до 48 часа.Тројно Дејство Крем технологија во не-надразнување формула.Овој алуминиум слободни deodorant има долга-трајни машки мирис што е тешко за мирис, па може да се чувствуваат свежо до 48 часа.Одржување на смрдеата настрана, во текот на целиот ден и ноќта.Нашите deodorant за мажите ви дава 48 часа на мирис заштита.Нејзините invigorating и освежувачка арома ќе ви помогне да го задржи чист чувство од ден во ноќ.Лизгајте под твоите раце три пати за целосна underarm заштита.Кога вашиот deodorant снема, место нов рефил врз база, пресврт и да кликнете.Не заборавајте да го рециклирате вашиот пластични рефил пакет.Дознајте повеќе за нашите refillable deodorant за мажи.Таа доаѓа во издржлива и нерѓосувачки челик случај, па можете да го изберат underarm заштита, што помага во намалување на пластичен отпад.Се приклучат на рефил револуција со Dove Мажите+Нега на Крајната Свежи Чувствуваат 0 проценти Алуминиум Refillable Deodorant Комплет.Наместо фрлање далеку целиот deodorant пакет секој месец, овој дополнителен комплет може да ви помогне да се направи повеќе позитивно влијание.На refillable deodorant случај е направена со трајни нерѓосувачки челик, па можете да ги купите една и рефил за живот.Нашиот живот гаранција* значи ќе се опфатени, без разлика што.Овој алуминиум слободни deodorant има долга-трајни мирис што е тешко за мирис, па може да се чувствуваат свежо до 48 часа.Неговата не-надразнување формула, исто така, содржи нашата Тројно Дејство Крем технологија со глицерин, за кожата која е лево чувство moisturized.На refillable deodorant нерѓосувачки случај може да помогне да се намали износот на пластичен отпад што го фрлаат.Плус, на рефил пакети се направени со 98 проценти рециклирани пластични и може да се рециклираат повторно откако сте ги користеле.Нејзините invigorating и освежувачка арома ќе ви помогне да го задржи чист чувство од ден во ноќ.Следниот пат кога ќе треба силна underarm заштита, изберете нашите refillable deodorant.Придружете ни се на нашиот пат да помогне да се намали пластични отпадоци еден рефил во исто време. *Доживотна гаранција се однесува на нерѓосувачки челик случај само (refills исклучени) и е валидна се додека производот е активно да се распределуваат на трговците на мало.

Вака можеби ќе ви се допадне..