• Свеж
Heyiarbeit 134XL Гума Времето Појас 5.08 mm Теренот 10мм Ширина Индустриски Времето Појас Синхрони Затворена Јамка Времето Појас за 3D Печатачите Црна Тон 2 парчиња
zoom_in

Heyiarbeit 134XL Гума Времето Појас 5.08 mm Теренот 10мм Ширина Индустриски Времето Појас Синхрони Затворена Јамка

DEN 230.16

Од стока
check Во продавницата

[Size] - Број на Модел : 134 XL; Големина : 340.36mmx10mm / 13.4"x0.39" (Lx W); Презентација : 5.08 mm / 0.2"; Број на Заби : 67. [Материјал] - мерењето појас е направен од високо-квалитет гумени материјал, издржлив и флексибилни; Специјално дизајнирани за линеарно движење, со висока точност на позиционирање, одлична изработка, и силна отпорност на абење. [Предност] - мерењето појас усвојува гума површината на забот, кои не е лесно да се лизга, може да се апсорбираат вибрациите, има мазна пренос и ниско ниво на бучава, која ја прави работата повеќе тивок, така што може да обезбеди стабилна брзина. [Примена] - Времето појаси се широко се користи во 3 D принтери, гравирање машини, машини за дупчење, CNC машина алатки, стругови, опрема hobbing машини, опрема формирање машини, правосмукалки, електрични skateboards, роботи, ласери, мотоцикли, хемиски влакна, хартија за изработка, печатење, постројки машини и друга опрема. [Пакет Содржина] - 2 парчиња x 134 XL Cogged Заби Времето Појас.

Вака можеби ќе ви се допадне..