• Свеж
0.05~1MPa Притисок Регулирање на Вентил, Воздух Регулатор на Притисок, G1/2 Трајни со Притисок Мерач на Притисок Вентил за Проверка Притисок на Компримиран Воздух
zoom_in

0.05~1MPa Притисок Регулирање на Вентил, Воздух Регулатор на Притисок, G1/2 Трајни со Притисок Мерач на Притисок

DEN 636.00

Од стока
check Во продавницата

Лесен за употреба, има добри запечатување перформанси, максимално притисок е 1 MPa.G1/2 нишка големина обично се користи и може да се вклопат за многу цевки.Ова е голем притисок регулирање на вентил се користи за компримиран воздух.Дизајниран со притисок мерач, па лесно можете да ги проверите притисок секое време.Направени од високо квалитетни алуминиумски легури, овој вентил е издржлив и здрав.Функција : Ова е голем притисок регулирање на вентил се користи за компримиран воздух.Направени од високо квалитетни алуминиумски легури, овој вентил е издржлив и здрав.G1/2 нишка големина обично се користи и може да се вклопат за многу цевки.Дизајниран со притисок мерач, па лесно можете да ги проверите притисок секое време.Лесен за употреба, има добри запечатување перформанси, максимално притисок е 1 MPa.Спецификации : Модел : BR4000 Притисок Регулирање на Опсег : од 0,05~1 MPa Max.Притисок : 1 MPa Тема Големина : G1/2 Препорачуваме Подмачкување : ISOVG32 Главен Материјал : Алуминиум легура Филтер Финост : 40µm Температурата на работа : 5~60℃ Тежина : 266g(прибл.) Пакетот Вклучува : 1 x Вентил.

Вака можеби ќе ви се допадне..