• Свеж
Жица Соголување Алатка, Цевка Stripper Стабилна Сечење Директно Лак Ножот за Електричар Операции за 3.2-5.6 mm Коаксијален Кабел
zoom_in

Жица Соголување Алатка, Цевка Stripper Стабилна Сечење Директно Лак Ножот за Електричар Операции за 3.2-5.6 mm

DEN 703.20

Од стока
check Во продавницата

Може да се намали хоризонтално или вертикално, сечење на длабочина можат да бидат контролирани, и на инцизија е рамен.Погоден за внатрешна комплет оптички кабел обвивка, лента оптички кабел лабава цевка, CATV микро коаксијален кабел, итн.Оваа алатка е исклучителна и лесен за ракување, лесно соголување на кабел без оштетување на оптички влакна.На stripper е опремен со враќа уред, што е повеќе труд‑за заштеда на енергија и безбедно да работат, и е погодна за различни електричар операции.Жица stripper содржи 3 директно ножеви и 1 arc нож, погоден за одземање на надворешниот кожата на кабли со дијаметар од 3.2‑5.6 mm.Функција : 1. Жица stripper содржи 3 директно ножеви и 1 arc нож, погоден за одземање на надворешниот кожата на кабли со дијаметар од 3.2‑5.6 mm.2. Оваа алатка е исклучителна и лесен за ракување, лесно соголување на кабел без оштетување на оптички влакна.3. Може да се намали хоризонтално или вертикално, сечење на длабочина можат да бидат контролирани, и на инцизија е рамен.4. Погоден за внатрешна комплет оптички кабел обвивка, лента оптички кабел лабава цевка, CATV микро коаксијален кабел, итн.5. На stripper е опремен со враќа уред, што е повеќе труд‑за заштеда на енергија и безбедно да работат, и е погодна за различни електричар операции.Спецификација : Предмет Тип : Кабел Stripper Material : PVCBlade Спецификација : директно 3 ножеви + 1 arc blade Applicable Жица : 3.2-5.6 mm коаксијален кабел Пакет Листа : 1 x Кабел Stripper.

Item Type:
Cable Stripper
Material:
PVC
Blade Specification:
3 straight blades + 1 arc blade
Applicable Wire:
3.2-5.6mm coaxial cable
Package List:
1 x Cable Stripper :

Вака можеби ќе ви се допадне..