• Свеж
Бамбус Хартиените Салфети, од Бамбус Проект - Дрвја Слободно - 4 Compostable Пакети од 250 Biodegradable Единици - Бела Боја - Отпорни, Мека и Абсорбента - 9,4x9,4 инчи
zoom_in

Бамбус Хартиените Салфети, од Бамбус Проект - Дрвја Слободно - 4 Compostable Пакети од 250 Biodegradable Единици

DEN 599.76

Од стока
check Во продавницата

За Секоја Прилика : Овие 9,4x9,4 инчи (24x24cm) бела салфети се совршени за семеен ручек, на роденден или романтичен пикник.Тие се отпорни се должи на нивната бамбус влакна, но се исто така во мека текстура.Тие имаат голема моќ на апсорпција и се biodegradable, па можете да ги однесе насекаде со вас.Бамбус Моќ : природно силна бамбус влакна се направи на овие салфети се повеќе издржливи и отпорни од традиционално произведен салфетки.Одржливо Производство : Оваа неверојатна дрво е способен да расте штом тоа ќе се намали, без потреба да бидат засадени повторно.Овој процес на производство оди за седум години до бамбус конечно умира опкружен со новата генерација на дрвјата.Дрвја-Слободно : Овие Салфети се 100% направени од Дрвја-Слободен Бамбус, што значи дека тие не придонесуваат кон уништувањето на шумите и имаат значително да се намали влијанието врз животната средина.Оваа бамбус се одгледува на плантажи, и тоа не е намален од природни шуми. 1000 Единици : Ќе добиете четири целосно compostable пакети со 250 единици секој.Направен во Мексико.

Вака можеби ќе ви се допадне..