• Свеж
Природен Гас Детектор, Пропан Детектори за Домашниот,Природен Гас Пропан Течење Алармот, Природен Гас Пропан Течење Детекција за Домашна Кујна
zoom_in

Природен Гас Детектор, Пропан Детектори за Домашниот,Природен Гас Пропан Течење Алармот, Природен Гас Пропан Течење

DEN 503.76

Од стока
check Во продавницата

Откривање на Повеќе Гасови : Дома природен гас детектор погодна за откривање на ТНГ(Метан), природен гас, јаглен, гас, гас, вештачки гас, течен нафтен гас, течен природен гас итн.LED Дигитален Дисплеј & Звук Предупредување : Гас Детектор нуди Гласовно Известување и дигитални readout на концентрација на ГАС.Кога гас течење концентрација достигне presetting ниво, алармот обезбедува визуелна и коишто се слушаат сигнал. 85d B алармот да се огласи, намалување на ризикот од експлозија на гас и заштита на вашиот семеен живот и имотот безбедноста.Лесен за Инсталација : Гас течење детектор усвојува Лесен-за-инсталирајте Дизајн, може да се користи од страна на приклучување директно во моќта приклучок за да се открие протекоа гас.Широко се Применува : Овој производ може да се користи како независен семејство аларм опрема, а исто така може да се користи како пред детектор на алармниот систем.Широко се Користи за Ресторанот, Болница,Хотел, Масло Фабрика,Гаража, Гасна Станица и др.Мерки на претпазливост : системот топло-up време е за 2-3 минути.Во текот на овој период, гас тест нема да работи.Ќе треба да се чека за приказ да се покаже 0 (системот влегува во работна состојба) пред да може да се тестира нормално.Гас течење детектор усвојува Лесен-за-инсталирајте Дизајн, може да се користи од страна на приклучување директно во моќта приклучок за да се открие протекоа гас.Опис на производот : Оваа природен гас детектор за дома,лесно да се инсталира и широко се применува Карактеристики : Усвојување на високо квалитетни phlx calefaction тип на сензор.MCU интелигентна контрола и надзор SMT чип технологија.Визуелни и коишто се слушаат аларм функција.LED нумерички дисплеј технологија, прикаже инстант гас течење дебелина.Три индикатори : МОЌ, ДРЖАВАТА, АЛАРМ Спецификации : Откривање на гас : ЛПГ, природен гас, јаглен и гас Моќ фрекфенција : 50/60 Hz Напојување : AC100 V~AC240 V Оценет оптоварување : .

Вака можеби ќе ви се допадне..