• Свеж
SOENDRK Бебе Деца Младата Прилагодливи Безбедност Шлем, Бебе Доенче Деца Без Пречки Безбедност Шлем на Главата Перница Браник Хаубата
zoom_in

SOENDRK Бебе Деца Младата Прилагодливи Безбедност Шлем, Бебе Доенче Деца Без Пречки Безбедност Шлем на Главата

DEN 791.76

Од стока
check Во продавницата

[Материјал]еко-пријателски велур карактеристики добар комфор, пот апсорпција, анти-статички перформанси и други карактеристики. [Прилагодливи]Големина може да се прилагоди, мала тежина и голема прилагодлива големина (долгата употреба период); Големина : хаубата обем : за 42-62 cm/ 16.54-24.41 инчен; Соодветна возраст : 6 месеци до 6 години. [Заштита]На лесни & дише бебе безбедност шлем нуди повеќето идеална заштита за години во текот на индексирање/игра/одење.На главата на перница може ефикасно да се заштити бебето во текот на судирот и триење предизвикани од пад и да падне.Браник хаубата не обезбеди анти-удар, анти-триење, намалена шок, амортизирање ефект, спречување или намалување на baby ' s head injurie. [Главни функции]Кога детето е глава е bumped, тоа може да играат улога во шок апсорпција и баферот за да се избегне или намали штетата на главата. [Главните карактеристики]На лагер е направен од еко-пријателски, дише и мека памучна дека ужива во предностите на шок апсорпција, отпорност, breathability, мекост, и така натаму.Добредојдовте на нашиот магазин, ви посакувам среќни shopping Specifications : Направен на безбедно, без мирис и здрави материјали, тоа е не-токсични и безопасни за бебиња.Кој дише нето, шок-апсорбирање на сунѓерот и посебните магијата лента, тоа е деликатна и трајни производи за употреба.Оваа безбедност шлем може совршено да се заштитат децата од опасностите кога учат да одат, ползи и да застане.Користење на романот мрежа дизајн, тоа е ултра-светлина и пот-апсорбирање.Материјал : памук, висока еластичност еколошки сунѓер.Шапка обемот : 42 - 66 см/ 16.5 - 26 инчи, Тоа е прилагодлив.Тежина : 90 g/ 0.2 lb.Возраст : од 6 месеци до 5 години и на бебиња.Применливи опсегот : Погоден за децата кои учат да лазат, да одиме и play Suitable сезони : пролет, лето, есен, зима.Пакет се вклучени : 1 x Бебе Дете Заштитна Капа.Пораката ќе ви даде одговор во рок од 24 часа.Јас сум посветен да направиме се што е можно да се решат.

Вака можеби ќе ви се допадне..