• Свеж
Norgail 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик Брзи Линкови D-Облик На Заклучување Брз Синџир Поправка Линкови М3.5 1/8 инчи Пакување од 20
zoom_in

Norgail 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик Брзи Линкови D-Облик На Заклучување Брз Синџир Поправка Линкови М3.5 1/8 инчи

DEN 328.56

Од стока
check Во продавницата

Лесно поврзете јажиња, синџири или webbing.Идеален за пловењето, кампување, планинарење, местење и секоја употреба на отворено.Изработени од нерѓосувачки челик со висок квалитет кој ги штити против корозија во солена вода.Завртка-заклучување на брзи врски со висока ' рѓа отпор. (НАПОМЕНА : Не е за mountaineering, маратон, мраз за качување и висока надморска височина игри за ваша безбедност.).МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН : Можете да го користите за ранец, копче прстен, синџири, јажиња, кампување, планинарење, риболов, пет, затворен надворешна опрема опрема, DIY додатоци.Брзи врски се најбрз начин да се поврзат или поправка синџир.Тоа може да се примени на многу начини, Вклучувајќи кревање и местење, држејќи кабли или leashes, поддршка slings, виси во расположението и hammocks, обезбедување или виси фитнес опрема, пловењето, кампување и разни спортови и забава опрема.Карактеристики : Брз линк carabiners анти-корозија Passivated за супериорен отпорност на корозија, добар квалитет Материјал и издржливи.Премиум-одделение брзи линкови за синџир/јаже,кабелски врски; навој-орев затворање за дополнителна безбедност.Одличен избор за пловењето, едрење, морски и други груби-состојба апликации.Брз и едноставен fastener,корисни за прикачување на синџир или кабел.Напомена : Кога ќе го користи,треба да се свртување на завртката цврсто.Натпреварот работно оптоварување граница на на синџирот ќе се користи.Да НЕ се користи за надземни да го дигате прстот.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН : Можете да го користите за ранец, копче прстен, синџири, јажиња, кампување, планинарење, риболов, пет, затворен надворешна опрема опрема, DIY додатоци.'РЃА-ПРЕВЕНЦИЈА : Анти-корозија и издржливи meterial.Направени на 304 нерѓосувачки челик кој ги штити против корозија.Напомена : Не е за Качување!.

Вака можеби ќе ви се допадне..