• Свеж
Wifi Камера, Отворено Камера Ноќ 3 Ноќен Приказ Режими на Ветер: Маска за Дома Надзор за Дома Затворен Отворено(#2)
zoom_in

Wifi Камера, Отворено Камера Ноќ 3 Ноќен Приказ Режими на Ветер: Маска за Дома Надзор за Дома Затворен Отворено(2)

DEN 1358.16

Од стока
check Во продавницата

HD 1080 P снимање, појасни, се надгради 20pcs светла (8pcs инфраред, 12pcs бела светлина), ден и ноќ полна боја, три ноќен приказ начини да се избере : инфрацрвен ноќен приказ, полна боја ноќен приказ, интелигентни ноќен приказ, максимална ноќен приказ растојание 15 милиони/49.2 ft.Поддршка 2 начин глас спогодба, во реално време на повик, изградена‑во намалување на шумот микрофон и звучник.Движење следење на функцијата, вклучување на интелегентно следење режим, откривање на движење на објектот, камерата може да се следи движењето на предмет и рекорд во исто време, и тоа автоматски ќе се испрати порака и притиснете на мобилен телефон за да бидете информирани.IP66 водоотпорен рејтинг, и опремени со дожд покрие, не грижете се за штета која може да биде предизвикана од лоши временски услови.Хоризонтална 350° и Вертикална 90° PTZ Ротација, ротација агол може да се контролира преку апликација на екранот.Поддржува далечински мониторинг за Android/IPHONE мобилни телефони, таблети и компјутери.Поддршка ТФ-картичка складирање и cloud складирање, ТФ максимална поддршка 128 G (не се вклучени).Поддршка на корисникот за споделување, поддршка 5 корисници на интернет во исто време.Камерата доаѓа со АП жариште WIFI, дури и ако не е дома или е исклучен, можете исто така да се види и да се сними преку WIFI испратено од камерата себе, жариште е поврзан во рок од 15 милиони/49.2 ft.Функција : 1. HD 1080 P снимање, појасни, се надгради 20pcs светла (8pcs инфраред, 12pcs бела светлина), ден и ноќ полна боја, три ноќен приказ начини да се избере : инфрацрвен ноќен приказ, полна боја ноќен приказ, интелигентни ноќен приказ, максимална ноќен приказ растојание 15 милиони/49.2 ft.2. IP66 водоотпорен рејтинг, и опремени со дожд покрие, не грижете се за штета која може да биде предизвикана од лоши временски услови.Хоризонтална 350° и Вертикална 90° PTZ Ротација, ротација агол може да се контролира преку апликација на екранот.3. Поддршка 2 начин глас спогодба, во реално време на повик, изградена‑во намалување на шумот микрофон и звучник.Движење следење на функцијата, вклучување на интелегентно следење режим, откривање на движење на објектот, камерата може да се следи движењето на предмет и рекорд во исто време, и тоа автоматски ќе се испрати порака и притиснете на мобилен телефон за да бидете информирани.4. Поддржува далечински мониторинг за Android/IPHONE мобилни телефони, таблети и компјутери.Поддршка ТФ-картичка складирање и cloud складирање, ТФ максимална поддршка 128 G (не се вклучени).Поддршка на корисникот за споделување, поддршка 5 корисници на интернет во исто време.5. Камерата доаѓа со АП жариште WIFI, дури и ако не е дома или е исклучен, можете исто така да се види и да се сними преку WIFI испратено од камерата себе, жариште е поврзан во рок од 15 милиони/49.2 ft.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : PTZ Camera Color : White Material : ABS Plastic WIFI Networking : Support Wired Врска : Еден RI45 Мрежа Port Resolution : 1920x1080 Video Кодирање : H264 Wireless Мрежа : WIFI(IEE802.11b/g/n)Стан Оперативен Систем : Поддршка за IOS/Android Two-начин Глас Спогодба : Support Up и Надолу Прикажување : Support Smart.

Condition:
100% Brand New
Item Type:
PTZ Camera
Color:
White
Material:
ABS Plastic
WIFI Networking:
Support
Wired Connection:
One RI45 Network Port
Resolution:
1920x1080
Video Encoding:
H264
Wireless Network:
WIFI(IEE802.11b/g/n)
App Operating System:
Support for IOS/Android
Two-way Voice Intercom:
Support
Up and Down Mirroring:
Support
Smart :

Вака можеби ќе ви се допадне..