• Свеж
TOOYFUL Образовни Montessori Дрвени Форма Загатка, Рано Учење Редење Бебе Играчки Игра Фината Моторика Вештини Форма Орев Појавување, Деца 3-6 Момчиња Девојчиња
zoom_in

TOOYFUL Образовни Montessori Дрвени Форма Загатка, Рано Учење Редење Бебе Играчки Игра Фината Моторика Вештини

DEN 545.28

Од стока
check Во продавницата

Блокови играчка е погодна за 3-6 години деца и е голема загатка играчка.Светли бои и дизајн може да ги привлече babys внимание и обука нивното признавање за боја. 360 фино полиран, круг и деликатна, мазна и брус-бесплатно.Може да се развива рака-око координација, фината моторика вештини, боја и форма признавање на вештини при играње.Квалитет дрво, висока густина, не-токсични, без мирис, безбедно за вашето дете.Опис : Квалитет на дрво, висока густина, не-токсични, без мирис, безбедно за вашето дете. - 360° фино полиран, круг и деликатна, мазна и брус-бесплатно. - Светли бои и дизајн може да ги привлече babys внимание и обука нивното признавање за боја. - Може да се развива рака-око координација, фината моторика вештини, боја и форма признавање на вештини при играње. - Блоковите играчка е погодна за 3-6 години деца и е голема загатка играчка.Спецификација : - Материјал : Wooden Size Табела : Одбор големина : 14.5x14.5cm/5.71x5.71inch Package Вклучува : 1 Setwooden Форма Загатка Toy Set Вклучуваат : 20 Парчиња Cards1 Парче Board18 Парчиња Screws2 Парчиња Tools Note : 1. Ова не е бебе играчка , ве молиме да ги подалеку од дофат на деца за да се избегне јадење.2. Ве молиме оставете малку грешка поради прирачник за мерење.3. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.4. Ви посакувам прекрасен on-line шопинг!.

- Material:
Wooden
Size Chart:
Board size:
14.5x14.5cm/5.71x5.71inch
Package Includes:
1 Setwooden Shape Puzzle Toy :
Set Include:
20 Pieces Cards :
1 Piece Board :
18 Pieces Screws :
2 Pieces Tools :
1. This is not infant toy , please take away from kids to avoid eating. :
2. Please allow slightly error due to manual measurement. :
3. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
4. Wish you a wonderful on-line shopping! :

Вака можеби ќе ви се допадне..