• Свеж
Tangyongjiao Мобилен Телефон Екран Заштитник за Sony Xperia XA 0.26 mm 9H Површинска Цврстина 3D Експлозија-Доказ Colorized Свила Екран Калено Стакло цел Екран Филм(Црн) (Боја : Црна)
zoom_in

Tangyongjiao Мобилен Телефон Екран Заштитник за Sony Xperia XA 0.26 mm 9H Површинска Цврстина 3D Експлозија-Доказ

DEN 1116.00

Од стока
check Во продавницата

На високо-квалитетни калено стакло филм е направен од посебно обработени стакло, кое се штити екранот од оштетување многу ефикасно.Ултра-тенок и одлична флексибилност.На екранот е многу дебела.По филмот е целосно да се вметнат, не треба да се грижите околу тоа дали телефонот е одговор ќе се забави.Лесен за употреба.Тоа има одлична адхезија.За да го залепите филм, единствената работа што треба да се направи е да се исчисти екранот темелно.издржливи.Со добри перформанси и висок квалитет, може да се користи за долго време.Висока цврстина.Оваа зајакнато стакло жица mesh филмот има голема тврдост, па тоа може ефективно и континуирано да се спречи себе од тоа да биде изгребани или искршено.Ако е оштетен, на калено стакло ќе се пробие во мали парчиња кои не се остри, што на корисникот побезбедно.Ве молиме да се провери и потврди дека вашиот модел на телефон натпревари производот пред buying Please не двоумете се да не контактирате ако имате било questions Cautions1. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја. 2. Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот.Тоа не е препорачливо да се rouse стакло заштитник откако е применет. 3. Користење прекумерна сила кои инсталирање или отстранување екран заштитник може да го оштети производот.Features1. Премиум калено стакло филмот е направен со специјално обработена стакло за заштита на екранот на уредот од шокови и гребнатини 2. Oleo фобичен Слој - Го oleo фобичен слој може да се спречи отпечатоци од прсти или други дамки, и да се направи филмот лесно да се чисти 3. Чувствителна Работа, Нежен Допир На самолепливи силикони може допир на екранот без проблеми.Тоа го прави лесен за инсталација и се повеќе чувствителни за работење 4. Светлина трансмисија го оценувате до 99% 5. 9 H Површинска Цврстина - На 9 H цврстина да може ефективно да го заштитите екранот од гребнатини и екстерните шокови 6. Таписерии изработка, ултра тенки 7. Совршен лепливоста 8. Производот е еко-friendly Installation Instructions1. Ве молиме користете алкохол брис и микрофибер ткаенина за чистење на LCD екранот пред инсталацијата. 2. Кора на заштитен слој надвор од лепило страна. 3. Внимателно да ги усогласат стаклото на екранот. 4. Притиснете го центарот на стакло потоа лепило дел ќе се шири над сите делови без проблеми.

Вака можеби ќе ви се допадне..