• Свеж
Smart Watch за Android и iOS Телефони Smartwatch Крвниот Притисок и отчукувањата на Срцето Следи Види Водоотпорен Pedometer Порака Потсетник Паметни Часовници за Мажи Жени
zoom_in

Smart Watch за Android и iOS Телефони Smartwatch Крвниот Притисок и отчукувањата на Срцето Следи Види Водоотпорен

DEN 959.76

Од стока
check Во продавницата

Smart Watch Компатибилен i Phone, Android Телефони : Овој паметен часовник е компатибилен со повеќето i OS 9.0 и Андроид 5.0 над паметни телефони(не за компјутер или таблет компјутер).Преземете и инсталирате "Glory Fit" стан.По поврзувањето со услугата на стан, можете да добиете повик, текст, календар,е-пошта и пораки сигнали и ги прочитате diredctly на fitness watch.Отчукувањата на срцето & Крвен Притисок Монитор : фитнес тракер користи високо-перформанси чип за следење на крвниот притисок и срцевите стапка, собира корисни податоци за да се открие вашата физичка состојба.Исто така, опремување со кислород сензор за следење на вашата крв, кислород и каде било.Целосен Екран на Допир за Фитнес се Види во : Опрема со 1.65 во шарени целосен екран на допир, прекриени со легура случај и меки силиконски бенд, па мода да се носат, но цврсти и анти-нула.Поддршка мулти спорт на владата, чекор и калории контра, обичај да бирате, музика контрола, далечински камера и други секојдневни функции.Информации за Известување & Спиење Tracker : По поврзување на стан, bluetooth види ќе push известувања (SMS/Facebook/In/Твитер/Skype итн) и можете да го одбиете повикот на smart watch.Фитнес тракер автоматски рекорд спиење време без телефон, помагајќи ти да анализа на спиење квалитет на податоци и да се подобри вашите навики и обичаи.Водоотпорен Види& Подарок & Гаранција : Одговара за миење на раце и ладно туширање, НО НЕ и за топла вода или пареа.Убав подарок за роденден, божиќ, Денот на Вљубените, денот на таткото.Понуда на 12-месечна гаранција, ако имате било какви прашања, контактирајте не и ние ќе ви одговори во рок од 24 ЧАСА.На паметни часовници опремување со отчукувањата на срцето, крвниот притисок, крвта со кислород, pedometer, call (повик) и известување за порака, спиење следење, прогноза на време, музика контрола и така натаму.Не само дизајн за спортски активности, но, исто така, убаво да се види зачини до нормална облека и да додадете стил и став во животот.Отчукувањата на срцето : Поддршка 24-часовна континуирана отчукувањата на срцето мониторинг.Крвен Притисок : Опремени со крвен притисок монитор, ви помогне да ги проверите и да го спаси историјата датум на стан.Само за референца, не се за медицинска употреба.Крв, Кислород : Крв нивото на кислород е важен индикатор за мерење лице целокупното здравје.Известување потсетување : По конекција, види ќе добие телефон е пораката, како што се(SMS, twitter, whatsapp, facebook и др) и може да се закачи на повик, проверете порака на штрек.Спиење Следи : Фитнес тракер автоматски евиденција на спиење време од 9pm до 9 часот и се анализира квалитетот на спиење.Pedometer : Сите ден да ги следи вашите чекори, калории и растојание, да ви помогне форма добра навика.Дополнителна Функција : мулти-спортски режими, временска прогноза, sedentary потсетување, далечински камера, контрола на плеерот за музика, stopwatch (стоперка), аларм, BP, човечки ресурси итн.Општо : Копче копче : Full touch Систем : Поддршка за Андроид 5.0, IOS 9.0 и погоре системи Тело материјал : Цинк легура Бенд материјал : Силикон Екранот големина : 1.65 во Дисплеј тип : TFT капацитетот на Батеријата : 180m Ah Работата време : 5-7 дена Пакување : 1* Smart Watch 1* Полнач 1* прирачник за Корисникот 1* Види Кутија.

Вака можеби ќе ви се допадне..