• Свеж
Klipsch 5.2 Систем со 2 RP-260F Кула Јазик, 1 RP-450C Центар Говорник, 2 RP-240S, 2 Р-110SW
zoom_in

Klipsch 5.2 Систем со 2 RP-260F Кула Јазик, 1 RP-450C Центар Говорник, 2 RP-240S, 2 Р-110SW

DEN 3551.76

Од стока
check Во продавницата

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Klipsch RP-260 F Floorstanding Говорник : 1-инчен Титаниум LTS Tweeter w/Хибрид пресек Tractrix Horn Dual 6.5 инчи Cerametallic Конус Woofers35-24k Hz +/- 3db A 97db @2.83 Б/1m sensitivity Crossover Фреквенција - 1500 HZNominal Отпорност 8 Ohms Klipsch RP-450 C Центар Говорник : Фреквенција Одговор : 62-24k Hz +/- 3d BSensitivity : 97d B @ 2.83 V / 1 Моќ ракување (континуирано/ врв) : 200 W/800 WNominal отпорност : 8 Ohms Компатибилен Crossover фреквенција : 1100 W/1400 WHigh фреквенција возач : 1" Титаниум LTS Tweeter со Хибридни пресек Tractrix Рог Ниска фреквенција возач : Quad 5.25" Cerametallic Конус Woofers Куќиште тип : Бас Рефлекс преку задните-отпуштање Tractrix порта Влезови : еден задолжителен мислења Klipsch RP-240 S Опкружувачки Звучници : Фреквенција Одговор : 62-24k Hz +/- 3d B Чувствителност : 93d B @ 2.83 V / 1 Моќ ракување (континуирано/ врв) : 75 W/300 W Номинална Отпорност : 8 Ohms Компатибилен Crossover Фреквенција : 1700 HZ Висока Фреквенција Возач : Dual 1-инчен Титаниум LTS Tweeter со Хибридни пресек Tractrix Рог Ниска фреквенција возач : Dual 4-инчен Cerametallic Конус Woofers Куќиште тип : Запечатени Влезови : еден задолжителен posts The R-110 SW subwoofer е мора да има додаток на вашиот почетен аудио забава.Идеален за високи перформанси системи, ова subwoofer обезбедува чиста, длабок бас, да им се овозможи да се слушне и се чувствуваат вашата музика и филмови. 10" Откачи-Бакар Cerametallic Woofer All-Дигитален Засилувач Испорачува 450 W На Динамичен Power Front-Отпуштање Слот Порта Со Ексклузивни Внатрешни Одблесокот Технологија.L/R Линија-Ниво/Lfe Рка Влезови За Компатибилност Со Повеќето Receivers For Едноставна Безжична Конекција, Додадете Изборен Klipsch Wa-2 Безжичен Subwoofer Комплет.

Вака можеби ќе ви се допадне..