• Свеж
Loam & Ученост Дрвени Телефон Случај за iPhone 13 | Бамбус iPhone 13 Случај за Жените, Еко Пријателски Одржлив Phonecase, Вистински Бамбус Случај, Biodegradable, Растенијата врз Основа и Co
zoom_in

Loam & Ученост Дрвени Телефон Случај за iPhone 13 | Бамбус iPhone 13 Случај за Жените, Еко Пријателски Одржлив

DEN 526.80

Од стока
check Во продавницата

Премиум рачно изработени Вистински Бамбус - Оваа убава i Phone 13 тенок случај е направен од страна на квалификувани занаетчии одржливо користење на извори бамбус.Секој случај е уникатен - не постојат двајца се слични.Стилски Дизајн - Овој природен минималистички дрвени i Phone 13 случај е направен со тенка бамбус слој позлати кон мека biodegradable TPU школка.Овие се совршени i Phone 13 случаи за мажи или жени.Slim Fit & Лесни - Ние дизајниран овој кул i Phone 13 случај да биде тенок фитинг, обезбедувајќи елегантен додаток на вашиот i Phone 13, со голем шок апсорпција.Мир на умот вклучени - 90 ден замена гаранција за квалитетот или било производствени дефекти.Нашата мисија е да обезбеди исклучително сигурен клиент искуство.Ние се грижиме длабоко за земјата иднината - Ние ги користиме FSC Заверена дрво, и 1 дрвото е поставена со секоја цел. 100% compostable & biodegradable.Рециклираат пакување. *Одговара на Apple i Phone само 13* - Please double-check сте купување на точната големина случај за вашиот паметен телефон.Овој случај е за i Phone 13 6.1-инчен екран со големина.Премиум рачно изработени премиум дрвени phonecase направени од 100% природни FSC Заверена од бамбус.Оваа compostable i Phone случај е одржливо произведени од 100% природни и одржлив растенијата врз основа на не-токсични biodegradable материјали.Убава iphone 13 apple iphone 13 случај за мажи или жени, со супериорен шок апсорпција и заврши околу заштита на вашиот екран и камера.Нераскинлива материјал го опкружува целиот телефон, и тоа е исто така меки и лесно да се земе и исклучување.Ова е еден премиум производ и вистински надградба од мобилен телефон основните случаи.Додека дрво слој не е погодна за тешки или екстремни употреба, браник случај ќе го заштити вашиот телефон исклучително добро.Проверете нашата шок тестирање видео! - Екстериер : Сите Вистински Природен Дрво - Внатрешни : Екстра издржлив и силен TPU core - Не се лизга biodegradable TPU браник има тактилни мат црна заврши - Безжични полнење компатибилен, но не се вградени во маг безбедно магнети - Премија рециклираат пакување - Ќе се направи голем дар за мажи или жени.Ние сме едно семејство во сопственост на бизнис со страст за да имаат позитивно влијание врз животната средина и светот околу нас.Тоа е нашата цел да им се помогне на земјата да стане еднократна употреба пластични-бесплатно, и да се намали глобалната отпад и океанот загадување.Не се Компатибилни со i Phone 13 мини 5.4", i Phone 13 Про 6.1" или i Phone 13 Про Max 6.7".

Вака можеби ќе ви се допадне..