• Свеж
Ручек Кутија,1L Бенто Кутија 304 од не ' Рѓосувачки Челик Оддел Течење Доказ Преносни Термички Ручек Кутија стапчиња за јадење со Лажица за Пикник (Сина)
zoom_in

Ручек Кутија,1L Бенто Кутија 304 од не ' Рѓосувачки Челик Оддел Течење Доказ Преносни Термички Ручек Кутија стапчиња

DEN 677.04

Од стока
check Во продавницата

【Мулти-Цел】На ручек кутија е погодна за многу места.Тоа може да се користи како храна контејнер за складирање на месо, зеленчук и овошје.Нерѓосувачки челик ручек кутија е за деца, возрасни оброци, излети и отворено кампување оброци. 【Високо-Квалитетни】На ручек кутија може да бидат во целост искористени многу време за да го направат вашиот живот стил траен подобрување.И помогне на Мајката Земја со запирање на отпад.Задржи вашето семејство се здрави и ги учат вашите деца да се намали повторна употреба и рециклирање. 【Лесно Да се Чисти】На ручек кутија е лесно за чистење, лесно за чување, лесно да се чисти, ја зачувате вашето драгоцено време, тоа е вашиот идеален дневен ручек кутија!Тоа е исто така обновливи бенто кутија, која исто така може да заштедите повеќе трошоци, помалку отпад, чистење и санитарни, и ги користат со доверба. 【Лесно Да се Носат】можат да имаат доволно храна, лесен за носење, соодветен за вашата секојдневна употреба, можете лесно може да се стави оваа бенто кутија во вашата торба, го носат со вас, без да се грижиш за храна истекување, што ќе ви овозможи да уживате во храната во секое време, насекаде. 【Совршена Големина】На бенто кутија може да се обезбеди доволно храна простор за складирање без зголемување на волуменот на вашиот ранец или ручек кутија.Совршена големина ќе ги задоволи вашите храна складирање потреби.Тие се совршен храна складирање кутија за ужинка, ручек или вечера.Функција : 1. Безбедно И Издржливи : Ова бенто кутија се направени од храна одделение пластика и 304 од не ' рѓосувачки челик, кои можете безбедно да контакт со храна и се цврсти и издржливи. 2. Течење Доказ : За ручек кутија има 4 безбедност токи, која може да обезбеди тесна истекување доказ, и постојат 3 мрежи за чување на храна посебно за лесна употреба. 3. Лесен За Чистење : Ова бенто кутија вклучува два дела, послужавник и школка, од не ' рѓосувачки челик лента е пренослив и може да се мијат во машина за миење на садови. 4. Широко се Применува : Преносни ручек кутија е опремен со еден пар на стапчиња за јадење и лажица, ќе можат да носат вкусна ручек на училиште, канцеларија, кампување, пикник и др. 5. Греење на Храна : Ако храната е ладно, ве молиме истурете топла вода врз пластичен слој, а потоа се стави на нерѓосувачки челик слој, или се прелива храна во пластични слој и топлина во микробранова печка.Спецификација : Предмет Тип : Бенто Кутија Материјал : Пластични + 304 од не ' Рѓосувачки Челик Капацитет : 1000ml Тежина : Околу. 523g/18.4 оз Пакет Листа : 1 x Школка 1 x Внатрешна Контејнер 1 x Пар на стапчиња за јадење 1 x Лажица.

Вака можеби ќе ви се допадне..