• Свеж
Wasserstein 3-во-1 Жичен Smart Потоп Светлината, Полнач и Планината Компатибилен со Arlo Ултра/Ultra2, Arlo Про 3/4, 1500 lumens - со Сензор за Движење и Тајмерот за Контрола (Arlo Камера НЕ се
zoom_in

Wasserstein 3-во-1 Жичен Smart Потоп Светлината, Полнач и Планината Компатибилен со Arlo Ултра/Ultra2, Arlo Про

DEN 1679.76

Од стока
check Во продавницата

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .МОЌЕН FLOODLIGHT - На 1500 lumens Wasserstein Жичен Floodlight го подобрува вашиот Arlo камера визијата во ниско-светлосни услови, овозможувајќи ви да го следат секој темен агол на вашиот имот.НЕМА ПОВЕЌЕ БАТЕРИЈАТА ПРОМЕНИ - со цел да континуирано да ја полните вашата Arlo Камера и чувајте го напојува ден и ноќ без проблематично батеријата промени.SMART CONTROL - Прилагодете floodlight користење на мобилен стан (светлина траење, вклучи-исклучи пати, светлината, итн.); Само преземете Wasserstein Стан и следете ги инструкциите за да го додадете Smart Security Floodlight.БЕЗБЕДНА ПЛАНИНАТА - Нашите floodlight доаѓа со магнетни полнење кабел и монтажа адаптер.Кога се монтираат безбедно место, можете да ја прилагодите камерата на вашиот склопот на агол на гледање.ОБИЧАЈ ОТКРИВАЊЕ СПЕКТАР - Употреба на Wasserstein Стан за да го поставите движење откривање спектар : до 26 ft далеку; На floodlight само ќе го вклучите кога движење е откриен во определен опсег.Прикачување на crossbar да сливните кутија со завртки.Притиснете лепило страна на ЕВА заптивка цврсто против задниот дел на пластични монтажа плоча.Осигурајте се дека центарот завртка дупка и жица слот на пена заптивка се усогласени со завртка дупка и жица слот.Завртка камерата на floodlight.Прилагодете ја камерата на вашиот склопот на агол на гледање.На Wasserstein Floodlight со Далечински е идеално решение за подобрување на вашата камера е визија во ниско-светло надворешни услови.Нашата светла доаѓаат со вграден полнач дизајниран да континуирано да ја полните вашата Arlo камера.Вашиот надзор камерата останува напојува ден и ноќ во на отворено. ✔ Моќен 1500 lumens на светлината со широк агол осветлување. ✔ ПИР Движење Откривање. ✔ IP65 Водоотпорен. ✔ Отворено USB Полнењето. ✔ Интегрирани Планината. ✔ Далечински Контролирани за Режим на Избор, Лесна Траење, Чувствителност, и Интензитет.Прилагодете ги поставките, како што се вклучите и исклучите пати, светла за времетраењето кога предизвикани од движење откривање и движење откривање спектар користење на Wasserstein Стан.Апликацијата ви овозможува да ја прилагодите на floodlight прилагодувањата во зависност од вашите потреби.Исто така можете да го вклучите и исклучите floodlight користење на Алекса уреди дома.Употреба на Wasserstein Стан за да го поставите движење откривање спектар : до 26 ft далеку, на floodlight само ќе го вклучите кога движење е откриен во определен опсег.

Вака можеби ќе ви се допадне..