• Свеж
API 2393 Стрес Грб+ Аквариум Третмани
zoom_in

API 2393 Стрес Грб+ Аквариум Третмани

DEN 303.36

Од стока
check Во продавницата

Овој производ е лесно да се користи.Овој производ додава голема Вредност.Овој производ е Произведен во сад.Без разлика колку добро чувана или здрави вашиот аквариум може да биде, алги се уште може да се појави.Најлош дел е тоа колку брзо алги може да се зголеми до моментот додека не се појавува во вашиот резервоар.Во рок од неколку дена, вашиот еднаш јасна и сликовита подводни рајот ќе degenerate во снег и на загадена куќиште која може да се направи вашите риби и други аквариум миленици многу болен.Некои се обидоа да ја запрат проблем со Воведување на алги-јадење риби и полжави.За некое време, тоа ќе се појави да се работи, но на долг рок, ќе забележите дека на риби и полжави не можат да продолжат со тоа колку брзо алги се зголемува.Најлошото допрва, понекогаш, Овие алги-јадење риби и полжави се развие вкус за риба храна.Тие престане да јаде алги и наместо тоа, се борат на вашиот миленици за скапа храна.

Вака можеби ќе ви се допадне..