• Свеж
HD Професионални Телескоп Прилагодливи Зум Monocular 30 Пати Преносни Monocular со Висока Дефиниција Monocular Телескоп BAK4 Призмата на Еден Двоглед Висока Моќност Телескоп
zoom_in

HD Професионални Телескоп Прилагодливи Зум Monocular 30 Пати Преносни Monocular со Висока Дефиниција Monocular

DEN 1607.76

Од стока
check Во продавницата

Телескоп е анти-се тресат систем и приложените tripod направи телескоп многу стабилна кога зголемува неколку пати.Визија ноќ.Телескоп има вграден-во ноќта видната функција и може да се користи, вообичаено во текот на ноќта.Тоа може да се претвори во авто и позадина bokeh, што ќе ви овозможи да го на лицето или објектот што сакате да го набљудуваат.Уникатен дизајн.Најдобриот подарок за вашите пријатели,семејство на празници.Снимајте прекрасни моменти и ги споделите со вашите пријатели.Карактеристики.Телескоп е анти-се тресат систем и приложените tripod направи телескоп многу стабилна кога зголемува неколку пати.Визија ноќ.Телескоп има вграден-во ноќта видната функција и може да се користи, вообичаено во текот на ноќта.Тоа може да се претвори во авто и позадина bokeh, што ќе ви овозможи да го на лицето или објектот што сакате да го набљудуваат.Уникатен дизајн.Доаѓа со уникатен дизајн, телескоп е водоотпорен, влага доказ и dustproof.Моќен.На monocular телескоп користи BAK4 призма и FMC зелена филм и high-definition сина филм во голема мера да го проширите вашето поле на гледање, без ограничувања.Светла и јасно.Телескоп има bifocal дизајн и висока светлина, која може да ви обезбеди со посветла и поголем контраст слики.Спецификации.Материјал : ABS пластика челик+метал.Боја : црна.Цел леќа дијаметар : 30мм/1.18 инч.Зголемување : 30.Окулар дијаметар : 22mm/0.86 инч.Interpupillary растојание : 12mm/0.47 инч.Поле на гледање : 230-110 FT 1000 YDS.Минималната фокусна должина : 2.5 m/98.25 инч.Призмата : BAK4 призма.Обложување : FMC.Објектот големина на : 11.3*4.3*4.3 cm/4.44*1.69*1.69 инч(L*W*H).Тежина : 300g/10.58 оз.нека имате најдобриот поглед на отворено авантури,суштински рачен уред за птицата гледа, дивиот свет, лов, планинарење, качување, кампување, надзор и патување.

Вака можеби ќе ви се допадне..