• Свеж
Baxxy Компатибилен со Тесла Модел 3/S/X/Y 3D Покрена задната врата Внесете Букви Задните Амблеми со 3M Лепило Поддршка (Светла Сребро)
zoom_in

Baxxy Компатибилен со Тесла Модел 3/S/X/Y 3D Покрена задната врата Внесете Букви Задните Амблеми со 3M Лепило Поддршка

DEN 455.76

Од стока
check Во продавницата

Напредни материјали : Ова T E S L писмо значка е направен од високо-квалитетна ABS материјал, со исклучителна изработка и јасни линии, заштеда на вашите носи внатрешни работи.Совршена Големина : Compitable со Тесла Model3/S/X/Y, Постои силна 3 M селотејп на грбот, која е лесно да се држиме и кора без дупчење дупки, задржување на оригиналниот изглед на автомобилот.Карактеристики : висока температура отпор, нула отпорност, отпорност на триење и не-yellowing, мала тежина,colorfastness, и издржливост.Прилагодено дизајн : На воскреснати солидна значка писмо со убав bevel да се вклопи во криви, сложени вдлабнати површината се создаде кул 3 D.Тешки и Сјајна decal навистина да се направи задната врата менито што се, на еден суптилен начин.По продажбата на услугата : Сите производи од се гарантира да се задржи во добра состојба за 90 дена, ние и ветуваме на 100% препрати или да се вратат ако не се имате било какви квалитет прашање се случи во гарантниот период.Спецификација : Производ : Compitable со Тесла Писмо Амблем(1 buc) се Применуваат за : Compitable со Тесла Model3/S/X/Y Size : 20 инчи x 0,8 инчи Направени со висок квалитет ABS за долготраен ефект.Површината мора да биде чиста и сува пред pasting Durable во сите временски услови, High-end измена: Носи различни визуелно уживање е повеќе да се пренесе вкус на автомобил на сопственикот.Ги задржи подобрување, се задржи подобрувањето, се создаде квалитетна искуство инсталација метод : 1) Употреба 3m лепило лепило на грбот на статијата. 2) да ја Исчистите површината да биде вметнат.Чувајте го сув и чист. 3) ве Молиме притиснете цврсто за најмалку 2 минути по инсталацијата, особено на рабовите. 4) Ако времето е студено, ве молиме да користите фен за коса (топла ветрот дува) за да се обезбеди најдобри конекција. 5) По инсталацијата за најмалку 72 часа, ве молиме не допирајте вода и чувајте го сув.Инаку тоа е лесно да падне.Пакетот вклучува : 1 buc T E S L A Писма забелешка : 1. Ве молиме проверете со вашиот модел пред да го купат. 2. За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.

Вака можеби ќе ви се допадне..