• Свеж
Everydrop со Џакузи Мраз и Вода и Фрижидер Филтер 1,Еден Пакет , Виолетова & Aprilaire - 213 А1 213 Замена на Филтер за Воздух за Целиот Дом Воздух Purifiers, Здрав Дома Алергија Филтер,
zoom_in

Everydrop со Џакузи Мраз и Вода и Фрижидер Филтер 1,Еден Пакет , Виолетова & Aprilaire - 213 А1 213 Замена на Филтер

DEN 1266.96

Од стока
check Во продавницата

Производ 1 : осигурајте се дека ова се вклопува со внесување на вашиот фрижидер број на моделот.Производ 1 : everydrop Филтер 1 е единствениот филтер одобрени од страна на : Џакузи, Maytag, Amana, Kitchen Aid и Jenn Air брендови.Производ 1 : Уверение за намалување на 99% од олово, нудејќи супериорна contaminant намалување за вас и вашето семејство.Производ 1 : ја Намалува 28 загадувачи вклучувајќи олово, пестициди, лекови, и waterborne паразити (NSF 401, 53 и 42 заверена).Производот 2 : КУПИ СО ДОВЕРБА на Оваа вистински Aprilaire 213 замена на филтер за воздух беше дизајниран и произведен во U.S.A.by Aprilaire – лидер во затворен квалитетот на воздухот решенија за да ги оптимизирате перформансите на вашиот Aprilaire Прочистувач на Воздух Модел : 1210, 1620, 2210, 2216, 3210, 4200, Aprilaire или Простор Gard 2200 со надградба колекции.Производот 2 : да се СОЗДАДЕ ПОЗДРАВА ДОМ со спречување на воздушни алергени од циркулираат низ воздухот во вашиот дом.На 213 Aprilaire замена на филтер за воздух отстранува воздушни алергени како што минуваат низ MERV 13 филтер вклучувајќи полен прашина, мувла спори, бактерии, пет првут, и грини.Производот 2 : ПОДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ благодарение на патентиран Aprilaire Само-Печат Технологија која го минимизира износот на воздухот заобиколување на филтер.Производот 2 : ЛЕСНО КАКО што е 1-2-3 ДА се ИНСТАЛИРА на единствен Aprilaire Блокирам Железнички Систем.Се отпакува.Слајд во.Затворете ја вратата.Направено.everydrop со Џакузи Мраз и Вода и Фрижидер Филтер 1, EDR1 RXD1, Еден Пакет , Purple Certified да се намали 99% од олово, како и други потенцијално штетни загадувачи, everydrop филтри нудат удобен, филтрирана вода за вас и вашето семејство.За најчистите вода, заменете го вашиот everydrop филтер секои 6 месеци (или 200 литри).everydrop Мраз и Вода Фрижидер Филтер 1 заменува W10295370 AAprilaire - 213 А1 213 Замена на Филтер за Воздух за Целиот Дом Воздух Purifiers, Здрав Дома Алергија Филтер, MERV 13 (Пакување од 1)на Една мала промена може да направи голема разлика во вашата домашна средина.На Aprilaire 213 Здрав Дома Алергија на Филтер за Воздух отстранува заеднички воздушни алергени вклучувајќи полен прашина, мувла спори, бактерии, пет првут, и грини како што минуваат низ MERV 13 филтер.Покрај тоа, вашиот HVAC систем е заштитена од воздушни честички, што помага да се намали вашите трошоци за енергија, и може да го продолжи животот на вашиот опрема.Откријте поздрав домашна средина со Aprilaire 213 Здрав Дома Алергија на Филтер за Воздух.Вистински Aprilaire филтри се посебно конструирани за работа со твоите Aprilaire воздухот почист.Тие се ефикасни 6-12 месеци во споредба со традиционалните 1-3 месец филтер, заштеда на време и пари.Нашата 4-инчен филтри обезбеди повеќе филтер површина за штетни честички да биде фатен во споредба со традиционалните 1-инчен филтри.Aprilaire е патентиран само-печат технологија обезбедува да нема воздух ќе помине со нефилтрирани, одржување на вашиот дом чист и HVAC систем на оперативниот на врв перформанси.Answer : ___________________________ Note : MERV е скала се користи за мерење на ефективноста на филтри за воздух.Поголем број вредности се преведе на повеќе ефективни филтрација.Изберете Aprilaire Филтер со MERV оценка која одговара на потребите на вашето семејство и дом.Перформанси тестирани за да ASHRAE 52.2 Стандард, минимум ефикасност известување вредност – MERV 13.

Вака можеби ќе ви се допадне..