• Свеж
Жаба Печатени четкичка за Заби за Деца, 360° U-облик на четкичка за Заби за Целата Уста Чистење, Меки Силиконски Прирачник четкичка за Заби за Деца на Возраст 8-12
zoom_in

Жаба Печатени четкичка за Заби за Деца, 360° U-облик на четкичка за Заби за Целата Уста Чистење, Меки Силиконски

DEN 119.76

Од стока
check Во продавницата

Посебни U-Облик Дизајн : Различни од традиционалната четка за заби, нашите Деца Четка се користи уникатен U-облик четка главата дизајн да одговара на забите подобро.U-облик дизајн, повеќе одговара на устата, така што бебето може да се прифати.Бебето може да се четка забите додека играте. [Едноставни Чекори ] : Тресете паста за заби пред крцкањето околу четка потоа да се стави во внатрешноста на вашето дете устата и само власт лево кон десно.Исплакнете по употреба.многу лесен за употреба. 【Посебни U-облик Дизајн】Различни од традиционалната четка за заби, ние ги користиме уникатни U-облик четка главата дизајн да одговара на забите подобро.U-облик дизајн, повеќе одговара на устата, така што бебето може да се прифати.Бебето може да се четка забите додека играте.360 сеопфатна четка за чистење на главата, им овозможува за правилно чистење на забите без извртување на зглобот.Симпатична Цртан филм Дизајн : слатки и интересни outlook на четката прави децата повеќе се заинтересирани за четкање на забите.Ова им помага на децата да бидат подготвени да ги измијат забите за подолго време, па дури и да развијат здрав четкање навика.у облик четка за заби деца 2 години у облик четка за заби дете у облик четка за заби за возрасни у облик четка за заби деца у облик четка за заби деца 8-12 у облик на детска четка за заби 7 години у облик четка за заби деца 2-4 у облик четка за заби деца момчиња у облик четка за заби деца 2 пакет у облик четка за заби деца 8-12 у облик четка за заби тинејџерски у облик на детска четка за заби 7 години у облик четка за заби 5-6 у облик четка за заби возраст 2-4. Направени од храна одделение силиконски.Safe материјал, нема посебен мирис, бебе користат повеќе здрави.На силиконски четка главата е отпорна на висока температура и може да се дезинфицираат на обичните пати.Различен од традиционалните четка за заби, ние ги користиме уникатни U-облик четка главата дизајн да одговара на забите подобро.U-облик дизајн, повеќе одговара на устата, така што бебето може да се прифати.Бебето може да се четка забите додека играте.360 сеопфатна четка за чистење на главата, им овозможува за правилно чистење на забите без извртување на зглобот.U-облик четка главата дизајн, 360 °Чистење на вашето бебе забите.Тоа е полесно за бебе за чистење на забите.Тоа може да се чистат забите од сите агли и да се направи усната шуплина поздрав.Ефикасно чистење на забите со забавни ликови да им помогне да се ублажи деца во создавање доживотно здрави навики.Тоа е лесно да се користи.на паста за заби и се тресат тоа во вашата уста да се исчисти забите.Четка главата може да се чистат за да сите агли, така што четкање заби станува едноставна работа.Заштита на вашите деца деликатна забите и непцата со меки Силиконски четка главата погоден за 2-12 години .Добиете вашето дете користи за четкање на забите, без да се ризикува повреда.

Вака можеби ќе ви се допадне..