• Свеж
Запалени Слушалки Зголемена Очила,1.0 Х,1.5 X,2.0 X,X 2.5,3.5 X со 2Led Светла Главата за Слободни Зголемувачот Loupe за Електроника Eyelash Занаети Накит Коло Види Поправка a /
zoom_in

Запалени Слушалки Зголемена Очила,1.0 Х,1.5 X,2.0 X,X 2.5,3.5 X со 2Led Светла Главата за Слободни Зголемувачот

DEN 513.60

Од стока
check Во продавницата

5 МЕЃУСЕБНО ЛЕЌИ - Зајакнување леќи со 5 magnifications(1.0 Х,1.5 X,2 X,X 2.5,3.5 X) се вклучени за разни потреби, и добро спакувани во стабилна случај за лесно носење и долго време за складирање.РАЗНОВРСНА : индивидуални леќи /увеличително леќи може да биде лесно да се составуваат и демонтирање.Совршен слушалки зголемувачот за да се затвори до работа како стоматолози,electricians,jewelers,шиење,занаети,убавина,слика и стари лица.ПРИЛАГОДЛИВИ УЛТРА СВЕТЛА ФАРОВИ : Две енергетски-ефикасни Led диоди со rotatable агол; Тоа е сосема светла и да прави добра светлина за да се обезбеди точни зрачењето на извор на светлина на површината на гледано предмет ,што го прави полесно е во употреба.Оваа лупа светилка може да се користи како headlamp во текот на ноќта.Не грижи за светлина состојба во секое време и насекаде.Напојува со 2 AAA батерии(Не се Вклучени).СВИТЛИВА РАМКА-Ова лупа е лесно да се носат.Заземаат многу мал простор.Движечкиот главата зголемувачот леќа може да го прилагодите растојанието помеѓу твоите очи и леќа за различни потреби.УДОБНО И СТИЛСКИ-може да се стави оваа глава планината зголемувачот на вашата глава како пар очила.Оваа headband зголемувачот очила има многу светлина тежат, така што ќе не чувствуваат никаква оптоварени или непријатно.Добредојдовте на Gcxzq е shop1.ПРИМЕНА ОПСЕГ : возраст, слабовидните толпата, макуларна дегенерација, читање книги, весници, прочитајте крстозборките,погоден за деца да се набљудуваат ,поправка на електроника, cataloguing монети, помогне да се произведат мали,прецизни занаетчиските работници,почитување на цвеќиња/potted пејзажи и др.2.СОВРШЕН ОБЈЕКТИВ ЗА СЕКОЈА ЗАДАЧА : 1.2 X до X 2.5 зголемена леќи се идеални за читање и рацете слободни апликации како шиење и плетење, додека 3.5 X леќа е совршен за лемење, моделот на градење, монети, поштенски марки, накит оценување, види и електронски поправка итн.3.Го НАМАЛУВА ОКО STRAINSoft кул сијалица за природна боја и сенка-слободен зголемување нема да им наштети на очите,идеален за некој кој видови своите очи за да го види зборови на страницата, или за проекти кои бараат мали парчиња.Оваа светилка има висок LED, без блиц фреквенција и долг живот.Заштедете пари и енергија, додека ужива во траен светлина. 3. СПЕЦИФИКАЦИЈА НА LED ГЛАВА ЗГОЛЕМУВАЧОТ : - Производ Материјал : акрилик леќи + ABS - Single-леќа magnifications : 1.0 Х,1.5 X,2 X,X 2.5,3.5 X - Батерија : 2 * AAA (Не се вклучени).

Вака можеби ќе ви се допадне..